درباره

پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ


از اینکه به وبلاگ من اومدید از شما متشکرم این وبلاگ به منظور افزایش اطلاعات ورزشکاران در زمینه ی :پاورلیفتینگ تمرینات با وزنه - ارائه برنامه های تمرینی و اصولی از قهرمانان برجسته بدنسازی و پاورلیفتینگ - معرفی و آموزش استفاده از مکمل ها - آموزش استفاده از هورمون ها در بدنسازی - عکس های منتخب پاورلیفتینگ و بدنسازی و ... می باشد امید است با ایجاد این وبلاگ خدمتی به ورزش پاورلیفتینگ انجام بدم و سعی میکنم مطالب مفید وجامع در مورد پاورلیفتینگ وبدنسازی قرار دهم
اميدواريم مطالب وبلاگ با كمك شما جامع تر شود لطفا ما را در این امر با نظرات خود یاری دهید با تشکر آدرس سایت جدید: www.edcoan.ir

دسته بندی ها

جستجو

لینک های روزانه

امکانات

آمار وبلاگ

تعداد بازدیدهای این وبلاگ:

TATWEB

Future Google PR for edcoan.ir - 4.26

قالب وبلاگ
بیوگرافی رضا قرایی
نام کامل:
محمد رضا قرایی
تاریخ تولد:
26 اردیبهشت 1359
محل تولد : تهران
متأهل.
وزن دوران آماده سازی: 157 کیلوگرم
وزن هنگام مسابقه: 145 کیلوگرم
قد: 190
رکورد حرکت دد لیفت: 320 کیلوگرم.
دور بازو: 55 سانتی متر
رکورد اسکوات:380 کیلوگرم
تحصیلات: دیپلم
نوشته شده در یکشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۰ ساعت 14:20 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • کوین لورون قهرمان نام آشنا جهان است که با توجه به اینکه در دورهای مختلف با قهرمانان بزرگی همچون : دوریان یتس ، فلکس ویلر ، ناصرالصونباطی ، رونی کلمن ، جی کاتلر و... روبرو شده نتوانست هیچگاه به قهرمانی مسترالمپیا دست یابد. او زیباترین سرشانه ها و پشت بازو جهان را دارد تمرینات او به صورت اصولی بوده و در تمرینات هیچگاه عجله نمی کند. کوین همراه با پرورش اندام در عرصه موسیقی هم فعالیت می کند او در چند فيلم به هنرنمایی او در عرصه سینما پراخته است . جالب بدانيد اين غول 137 كيلويي يكي از سريعترين مردان جهان است كوين به خاطر بدن آماده اش مي تواند مسافت 100 متر را در 10 ثانيه و 57 صدم ثانيه طي كند حال آنكه بهترين ركورد دونده هاي ايراني در دوي صد متر سرعت 10:75 است
  آفتاب: رکورد دو صد متر جهان شکسته شد.
  نوشته شده در سه شنبه نهم فروردین ۱۳۹۰ ساعت 18:46 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • نوشته شده در دوشنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۹ ساعت 20:30 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۶

  Larry Scott

  نوشته شده در دوشنبه ششم دی ۱۳۸۹ ساعت 5:13 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 •  

  نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:56 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • ناشر و سردبير مجله مشهور «آيرون‌من» فردي است به نام جان‌باليك كه عمر درازي را در پرورش‌اندام گذرانده است.

  قدمت او در مطبوعات بدنسازي به حدي است كه او در دهه 70 ميلادي يا به عبارتي عصر طلايي پرورش‌اندام جهان از نزديك شاهد تمرينات آرنولد و ديگر قهرمانان بزرگ بوده است و از همان دوران هم مقاله مي‌نوشته تا به امروز كه سكان‌دار يكي از معتبرترين مجلات بدنسازي جهان است. او اخيراً در يكي از شماره‌هاي مجله خود مقاله‌اي را كه در ماه جولاي سال 1975 ميلادي منتشر شده بوده را مجدداً به چاپ رسانده است. او مشاهدات خود از تمرينات آرنولد را طي يك دوره 5 ماهه را به شكلي مختصر روي كاغذ آورده است كه در نوع خودش داراي نكاتي جالب و خواندني است، پس سعي كنيد آن را از دست ندهيد.

  گرچه دوستي من و آرنولد به اولين ماه‌هاي حضورش در آمريكا بازمي‌گردد، اما آنچه قصد دارم در اين مقاله ارائه كنم مربوط به 12 ماه تمرينات او براي آماده‌سازي جهت شركت در مسابقات مسترالمپياي 1974 است. طي آن دوره آن سال من 4 نوبت سفر كاري به لوس‌آنجلس داشتم كه بين هر كدام حدوداً 3 ماه فاصله بود. در 2 مورد از اين سفرها اين امكان برايم فراهم شد تا در منزل او بمانم و از نزديك با تمرينات و رژيم او آشنايي يابم.

  تاريخ مذكور يكم دسامبر 1973 بود. آرنولد در مرحله اول آماده‌سازي جهت حضور در المپياي 1974 بود. اجازه دهيد به اين مرحله نام مرحله پايه‌اي را بدهيم كه در آن فقط چند حركت اجرا مي‌كرد اما خيلي سخت و سنگين آنها را انجام مي‌داد.

  در حالت كلي اين حركات پايه‌اي و كليدي روي عضلات بزرگ بدن اعمال فشار مي‌كنند و در واقع زيرسازي هستند براي پيشرفت‌هاي بلندمدت.

  نتيجه استفاده از وزنه‌هاي سنگين همراه با حفظ فرم صحيح اجراي حركات رشد كيفيت عضلات است. وزنه سنگين به چه گفته مي‌شود؟ براساس اعتقاد آرنولد وزنه‌اي كه فقط اجازه تكميل‌كردن دامنه تكرار برنامه را بدهد وزنه سنگين به شمار مي‌آيد.

  يك دامنه تكرار هدف صرفاً يك هدف است نه يك عدد خاص كه بخواهيد با رسيدن به آن تلاش خود را متوقف كنيد. گاهي اوقات آرنولد را مي‌ديدم كه زير وزنه به قدري فشار را تحمل مي‌كند كه انگار آخرين تكرارش است اما بعد از آن 1 يا 2 تكرار ديگر هم اجرا مي‌كرد. اگر بخواهيم خلاصه بگوئيم، بايد گفت كه هر ست صرفاً يك ست است و بكارگيري 100 درصد تلاش در آن يك «بايد» به حساب مي‌آيد.

  البته تنها استثناء، ست اول از هر حركت است كه بايد با 70 الي 80 درصد از حداكثر شدت اجرا شود. او حس مي‌كند عضله‌اي كه گرم شده خيلي بهتر كار مي‌كند و احتمال آسيب‌ديدگي‌اش كمتر است.

  در مرحله اوليه تمرينات، رژيم غذايي نسبت به رژيم مسابقات تفاوت‌هاي زيادي دارد. نوع حركات و سيستم تمرين طوري است كه اگر تغذيه صحيح باشد تحريك كافي جهت رشد عضلات انجام مي‌شود. آرنولد مي‌گويد: «به عقيده من تغذيه اساس هر نوع پيشرفت عضلاني است. توليد سايزهاي پيشرفته عضلاني و افزايش وزن عضلاني با وجود رژيم غذايي ناشايسته عملي نيست. رژيم بايد به اندازه برنامه تمرين مورد توجه قرار بگيرد، البته اگر هدف‌تان به حداكثر رساندن پيشرفت است بايد اين گونه عمل كنيد».

  حتي آرنولد در مراحل اوليه تمرين هم اجازه نمي‌دهد بدنش چاق شود. هدفش افزايش سايز عضلاني بود نه صرفاً افزايش وزن. البته فكر هم نكنيد كه در اين دوره از تمرينات وضوح عضلاني‌اش مثل زمان مسابقه بود چرا كه اگر مي‌خواست در آن حالت بماند رشدش غيرممكن مي‌شد.

  همانطور كه مي‌توانيد از عكس‌هاي قديمي آرنولد مشاهده كنيد، او بدنش به طور طبيعي مثل فرانكو كلمبو خيلي عضلاني نبود، بنابراين مشكلش افزايش سايز عضلاني بدون پيداكردن ظاهري نرم و چاق بود كه نيازمند نظم غذايي زيادي بود.

  به عنوان يك قاعده كلي، رژيم آرنولد براساس غذاهاي طبيعي بود. تا حداكثر ممكن از غذاهاي تازه و غيرتصفيه‌شده استفاده مي‌كرد. مكمل‌هاي غذايي مشخصاً در مرحله دوم رژيم او قرار مي‌گرفتند. مكمل‌هاي پروتئيني بيشتر به خاطر در دسترس‌بودن و قابليت مصرف سريع‌شان مورد استفاده بودند. او عمدتاً تمركزش روي مصرف چندين وعده غذايي كوچك بود.

  در هر وعده غذايي تكيه اصلي‌اش پروتئين بود، بعد چربي و در مرحله سوم هم كربوهيدرات. تنها محدوديت او در اين مرحله كربوهيدرات‌ها بودند كه آنها را حدود 125 گرم در روز مصرف مي‌كرد و براي تامين‌شان سراغ ميوه‌ها، سبزيجات، غلات و حبوبات مي‌رفت. زماني كه دانش آرنولد در مورد بدنش بيشتر شد، تصديق كرد كه مصرف غذاهايي مثل بستني و كيك با اهداف كلي بدنسازي سازگاري ندارد.

  و در نتيجه علي‌رغم همه علاقه‌اي كه به آنها داشت، به جشن‌ها محدودشان كرد. آرنولد در فاز اول تمرينات خود از استروئيد استفاده نمي‌كرد چرا كه معتقد بود استروئيدها به غير از هفته‌هاي پاياني نزديك يك مسابقه بزرگ، بي‌فايده هستند. او براي عضله‌سازي استروئيد مصرف نمي‌كرد بلكه فقط براي حفظ سايز عضلاني ساخته شده سراغ آنها مي‌رفت (توجه به اين نكته براي افرادي كه همه قهرمانان را محكوم به مصرف مقادير زيادي از دارو مي‌كنند جالب است. قهرمان هفت دوره مسترالمپيا براي عضله‌سازي از داروها استفاده نمي‌كرد. اين يعني شما براي ساختن بدن فقط به تمرين، تمرين، تمرين و تغذيه و استراحت وابسته زمان نياز داريد).

  مرحله اول آماده‌سازي آرنولد 5 ماه طول كشيد يعني او از نوامبر تا مارچ در اين مرحله بود. او 2 سطح از شدت را در تمرينات خود داشت. به هر حال اين مقاله 3 ماه اول از اين دوره يعني ماه‌هاي نوامبر، دسامبر و ژانويه را در بر دارد. تمرينات او طوري تنظيم شده بودند كه هر عضله هفته‌اي 2 بار تمرين داده مي‌شدند. آرنولد حس مي‌كرد براي رشد نيازي به زمان ريكاوري دارد. برخي بدنسازان خيلي طولاني تمرين مي‌كنند اما تمرين‌شان خيلي شديد نيست. او هميشه از حداكثر تلاش خود و تكرارهاي اضافي استفاده مي‌كرد. او مي‌گويد: «اگر يك ست از حركتي را اجرا مي‌كنيد و سپس 5 ست و چرت و پرت مي‌گوئيد و گپ مي‌زنيد نبايد توقع پيشرفت داشته باشيد».

  طي روزهاي شنبه و سه‌شنبه او تمرينش شامل حركات پرس سينه با هالتر به صورت سوپرست يا بارفيكس دست باز و قفسه سينه سوپر با زيربغل قايقي بود.

  من از او پرسيدم چرا پرس سينه را با بارفيكس دست باز سوپرست مي‌رود، در حالي كه خيلي‌ها ترجيح مي‌دهند پرس سينه را با قفسه سينه سوپر اجرا كنند؟ او احساس مي‌كرد كه با تمرين‌دادن يك عضله كششي بلافاصله بعد از اجراي يك حركت پرسي، به توسعه‌اي بزرگتر در آن نواحي مي‌رسد. اين تكنيك هم‌چنين اجازه تمرين سريع‌تر را نيز به او مي‌داد كه به نظرش تمرين سريع از ملزومات پيشرفت است.

  به نظر مي‌رسد او براي هر حركت روش خاص خود را دارد به طوري كه با اعمال برخي تغييرات كوچك در آنها باعث موثرترشدن‌شان مي‌شد.

  آرنولد نه تنها يك قهرمان بدنسازي است بلكه هم‌چنين مي‌داند كه چطور به آنجا رسيده است او با علم و دانش، منطق و غريزه، بدنسازي را بهبود بخشيد.

  او پرس سينه را به آرامي انجام مي‌داد اما فقط حدود سه چهارم مسير بالاي حركت را طي مي‌كرد، بنابراين فشاري دائم را روي عضلات سينه خود حفظ مي‌كرد. او بارفيكس را نيز به آرامي اجرا مي‌كرد اما از كشش كامل در پائين تا برخورد‌كردن سينه‌هايش به ميله حركت را كامل اجرا مي‌كرد. او اين سوپرست را 5 ست با 10 الي 12 تكرار انجام مي‌داد.

  قفسه سينه و زيربغل قايقي را نيز 5 ست با همان دامنه تكرار انجام مي‌داد. حركت قفسه را خيلي با دقت اجرا مي‌كرد به طوري كه آرنج‌ها را مختصري خميده نگه مي‌داشت و آرنج‌ها را به سمت گوش‌هاي خود متمايل مي‌كرد و با اين كار فشار زيادي را متوجه عضلات سينه مي‌ساخت. در اين حركت هم بازكردن كامل در كار نبود يعني فقط دو سوم از مسير بالاي حركت را طي مي‌كرد تا فشار دائم روي عضلات حفظ شود.

  راز ديگري كه براي رسيدن به توسعه‌اي خوب در عضلات سينه داشت، بيرون نگهداشتن سينه و حفظ قوس ستون فقرات در طول اجراي حركات بود. هرگز اجازه ندهيد سينه‌تان به داخل جمع شود. در طول اجراي همه حركات سينه، سينه را بيرون نگهداريد تا بتوانيد نفس بكشيد.

  در روزهاي يكشنبه و چهارشنبه تمرين آرنولد روي شانه و بازوها بود. او به طور تناوبي حركات پرس سرشانه هالتر از پشت گردن را با نشر تكي با كابل اجرا مي‌كرد. اين سوپرست را 5 نوبت با 10 الي 12 تكرار كامل مي‌كرد، پشت بازو و جلوبازوها را به صورت سوپر تمرين نمي‌داد اما ترجيحش اين بود كه اول جلوبازوها را تمرين دهد و اين كار را با حركت جلوبازو با دمبل شروع مي‌كرد.

  او استفاده از دمبل را دوست داشت چرا كه امكان چرخاندن مچ در بخش بالاي حركت برايش فراهم مي‌شد و بدين ترتيب تقريباً از همه كارايي جلوبازوها استفاده مي‌كرد. حركت طوري شروع مي‌شد كه دمبل‌ها كنار بدن بودند اما زماني كه او آنها را به سمت شانه حركت مي‌داد مچ دست‌ها را به سمت بيرون مي‌چرخاند. چنانچه اين كار را به درستي انجام مي‌داد عضلات براچياليس او خيلي شديد تحت فشار قرار مي‌گرفتند. و البته خود جلوبازوها هم كاملاً به انقباض مي‌رسيدند.

  اين حركت را 5 ست با 8 الي 10 تكرار اجرا مي‌كرد. حركت بعدي جلوبازو لاري با هالتر بود كه آن را 5 ست با 8 تكرار به اضافه 4 تكرار نيمه بالا در پايان هر ست اجرا مي‌كرد.

  پشت بازوها را مثل عضلات سينه تمرين مي‌داد يعني در بخش بالاي حركات آرنج‌ها را كاملاً صاف نمي‌كرد تا فشاري دائم روي آنها باقي بماند. او حركت پشت بازو ايستاده با كابل را 5 ست با 12 الي 15 تكرار انجام مي‌داد و با همين مقدار تمرين حركت پشت بازو با كابل را نيز اجرا مي‌كرد.

  بعد نوبت به عضلات ساعد مي‌رسيد كه براي تمرين آنها حركت ساعد با هالتر ايستاده را روي ميز لاري به صورت سوپرست با حركت مچ با هالتر اجرا مي‌كرد. اين سوپرست را 5 ست با 12 الي 15 تكرار اجرا مي‌كرد.

  طي روزهاي دوشنبه و پنجشنبه هم تمرين را با 5 ست 15 تكراري از حركت جلوپا آغاز مي‌كرد و پس از آن 5 ست اسكوات كامل اجرا مي‌كرد. ست اول 20 تكراري بود كه با 100 كيلو وزنه انجام مي‌شد و 4 ست بعدي 12 تكراري بودند.

  وقتي به 180 كيلو وزنه مي‌رسيد (يعني جايي كه معمولاً 8 تكرار انجام مي‌داد) بعد از ناتواني ياران تمرين‌اش فوراً وزنه را كم مي‌كردند تا او بتواند با اجراي 4 تكرار بيشتر به عدد 12 در تكرارها برسد. او حركت پشت پا خوابيده را نيز 5 ست 12 الي 15 تكراري اجرا مي‌كرد و بعد هم تمرينات متنوعي براي مصاف انجام مي‌داد.

  طي اين 5 ماه او يك گروه عضلاني را كه حس مي‌كرد نياز به كار بيشتري دارد را انتخاب مي‌كرد و روي آن تمرين خاص انجام مي‌داد. او حس مي‌كرد با 5 ماه كار خاص روي يك عضله ديگر جاي نگراني براي عدم هماهنگي آن عضله با ديگر عضلات وجود ندارد.

  در دوره‌اي كه من شاهد تمرينات او بودم، تمركزش روي عضلات شكم بود. او روي شكم خود با حركات كرانچ و بالاكشيدن پاها در حالت آويزان به صورت سوپرست كار مي‌كرد و بعد از هر جلسه تمرين روزانه خود 300 الي 400 تكرار از اين حركت اجرا مي‌كرد. در گذشته او روي عضلات ساق، سرشانه و سال 1975 هم روي عضلات ساعد خود به اين شكل كار كرد.

  تلاش براي تحليل و آناليزكردن هر حركتي كه آرنولد انجام مي‌داد نياز به نگارش يك كتاب دارد هدف من از قلم‌زدن اين مقاله اين بود كه به شمايي كلي از تمرينات آرنولد را به شما بدهم.

  نكته: برنامه‌هاي تمريني كه به ضميمه ارائه شده‌اند نمونه‌اي از تمرينات آرنولد در دوره آماده‌سازي‌اش طي 10 الي 12 هفته مانده به مسابقه مسترالمپياي سال 1974 هستند. لازم به ذكر است كه در ديگر اوقات سال تمرينات او از مقدار كمتري برخوردار بودند.

  تمرين بازوي آرنولد

  حركت

  تكرار

  ست

  جلوبازو دمبل

  جلوبازو دمبل ميز بالاسينه

  جلوبازو تك دمبل خم

  پرس سينه دست جمع

  پشت بازو با كابل

  پشت بازو با هالتر

  پشت بازو تك دمبل

  8

  8

  10

  8

  10

  8

  10

  6

  6

  6

  6

  6

  6

  6

  تمرين سرشانه آرنولد

  حركت

  تكرار

  ست

  پرس سرشانه اسميت از جلو

  نشر از جانب

  پرس سرشانه با دمبل

  نشر خم

  نشر با كابل

  10-8

  10

  8

  10

  12

  6

  6

  6

  5

  5

   

   

   

  تمرين ساق و ساعد آرنولد

  حركت

  تكرار

  ست

  ساق پا دستگاه ايستاده

  ساق نشسته

  ساق تكي

  ساعد با زنجير

  مچ برعكس

  مچ

  10

  15

  12

  ناتواني

  8

  10

  10

  8

  6

  4

  4

  4

  تمرين پشت آرنولد

  حركت

  تكرار

  ست

  بارفيكس دست باز

  زيربغل تي‌بار

  زيربغل قايقي

  زيربغل هالتر خم

  ددليفت روي جعبه

  زيربغل تك‌دمبل خم

  ناتواني

  8

  8

  12

  15

  8

  6

  5

  6

  6

  6

  6

  تمرين سينه آرنولد

  حركت

  تكرار

  ست

  پرس سينه

  قفسه سينه

  پرس بالاسينه با دستگاه

  پارالل

  كراس‌اور

  پلاور

  10-8

  8

  10-8

  ناتواني

  12

  10

  5

  5

  6

  5

  6

  5

  تمرين پاي آرنولد

  حركت

  تكرار

  ست

  اسكوات موازي

  جلوپا

  پرس پا

  پشت پا خوابيده

  لانج هالتر

  12-10

  15

  10-8

  12

  15

  6

  6

  6

  6

  5

  نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:54 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:53 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:52 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • من می خواهم بهترین بدنساز در جهان باشم

   آنها همیشه این را از پسر ۱۳ ساله شان می شنیدند گوستاو و ارلیا شوارتزنگر فقط آه می كشیدند و در این باره تردید فراوان داشتند اما شك ولی تردید آنها اكنون به یقین تبدیل شده است در آن زمان آنها با شنیدن حرف های آرنولد در كتاب راهنما بدنبال روانپزشك گشتند. 
   اما آرنولد جدی بود. در چهارده سالگی تمرینات فشرده ای را زیر نظر  كرت مارنول  آقای اتریش آن زمان شروع كرد. در ۱۵ سالگی او روانشناسی را همراه با دكتر  كارل كرست  برای آموختن تأثیر و قدرت مغز بر بدن مطالعه می كرد. در ۱۷ سالگی او رقابتهای حرفه ای خود را آغاز كرد. در ۱۸ سالگی او به زندان افتاد.اما بازداشت شدن قسمتی از برنامه او نبود! اما بعضی مواقع برای رسیدن به هدف باید تاوانهایی را پرداخت آنچه برای او اتفاق افتاد به این شرح است بر اساس قانون به عنوان یك شهروند خوب اتریشی به مدت یك سال به خدمت نظام فرا خوانده شد او به خدمت رفت به عنوان یك راننده تانك شروع به خدمت سربازی كرد او حق نداشت برای هیچ مسابقه پرورش اندام احمقانه ای پایگاه را ترك كند اما آنها هیچ چیزی در مورد یك مسابقه پرورش اندام متفكرانه نگفته بودند بنابراین او یك روز از كمپ در رفت به امید بردن یك جایزه .او این جایزه را برد. وقتی مافوقش متوجه شد قبل از اینكه بگذارند او از خودش دفاع كند او را به زندان انداختند خودش آن را این گونه بیان می كند.  ۷ روز طولانی در خانه بزرگ  اما در آن هفته اتفاق جالبی پیش آمد افسری كه او را به زندان انداخته بود شروع به تحقیق در مورد مدال او كرد این یك مقام كوچك نبود بلكه مقام خیلی با ارزشی بود او در كل اروپا اول شده بود آرنولد آقای جوانان اروپا شده بود طبیعتاً او را از زندان آزاد كردند ولی از رانندگی تانك كنار گذاشته شد و به عنوان مجازات مأمور شد كه یك افسر رسمی باشد! بله آرنولد خدمتش را در نظام با آموزش و تمرین بدنسازی گذراند. بعد از اینكه او خدمت سربازی را تمام كرد به نظر می رسیدكه هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد در سال ۱۹۶۶ او از رده جوانان به رده بزرگسالان ارتقاع یافت به زودی در همان سال او بهترین بدنساز مرد در اروپا شد. مستر اروپا و نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ برای یك جوان ۱۹ ساله بد نیست! از آن به بعد نام او در فهرست بزرگان ورزشی بود. او برای شركت در رقابت های آقای جهان  مستر یونیورس  به لندن رفت اگر او در این رقابت ها اول می شد نفر اول جهان شده بود و این خیلی با ارزش بود. آرنولد به محض ورودش به محل مسابقات با بدنسازان دیگر و طرفدارانش از سراسر جهان روبرو شد همه آنها در مورد مرد جوان اتریشی مطالب زیادی خوانده بودند. این یك تجربه غافلگیر كننده برای آرنولد بود و اولین باری بود كه فهمیده بود كه این قدر مشهور شده است .آرنولد اكنون در مسابقات جهانی بود. عضلاتش كاملاً پمپ شده بودند و آماده مسابقه بود. قهرمانی او بوسیله یك آمریكایی كه جت یورتن  نام داشت تهدید می شد . آرنولد در آن سال فهرمانی را از دست داد. اما برای سال بعد آرنولد مانند یك مجسمه ساز كار كرد او به آنالیز هر قسمت از بدن خود پرداخت. او تمرینات جدیدی كه گروه های عضلانی را تفكیك كرده آنها را تعریف می كرد اختراع كرد. در سال ۱۹۶۷ او بار دیگر برای شركت در مسابقات آقای جهان به لندن رفت با این بدن فوق العاده تراشیده و آراسته او مطمئن بود كه می تواند یورتن را شكست دهد اما اوضاع به نفع آرنولد پیش نمی رفت اكنون یك رقیب جدید برای آرنولد پیدا شده بود  دنیس تینرینو  كه فقط عنوان قهرمانی مستر آمریكا را داشت اكنون در مقابل او بود همه دوستان نزدیك آرنولد فكر می كردند كه دنیس او را شكست خواهد داد در صبح روز مسابقات ناگهان دنیس خواست كه به آرنولد بگوید كه چه احساسی دارد و به سمت او خم شد و با لبخندی در گوش او گفت: این روزی است كه من در آن می خواهم برنده باشم  این سخن درس بزرگی به آرنولد داد و آرنولد متوجه شد برای برنده شدن در مسابقات علاوه بر بدن زیبا و عضلانی و بزرگ باید قویترین اراده را داشت و این باعث شد كه آرنولد با وجود  دنیس تینرینو  كه عملكردی فوق العاده و بدنی با شكوه داشت بتواند قهرمان جهان شود و این در حالی بود كه او فقط ۲۰ سال داشت و جوان ترین مستر جهان در تاریخ شد.آرنولد به آرزوی خود رسیده بود.یا شاید خود او اینگونه فكر نمی كرد. او می دانست كه در حقیقت ۳ قهرمانی جهان وجود دارد. آرنولد در رده آماتورها در انجمن بین الملی پرورش اندام آماتور قهرمان شده بود اما یك رده حرفه ای هم وجود داشت به عبارت دیگر فدراسیون بین المللی پرورش اندام برای خودشان یك قهرمانی جداگانه داشتند و همچنین او فهمیده بود كه یك مستر جهان و یك مستر المپیا وجود دارد اگر واقعاً می خواست به رویایش واقعیت ببخشد باید همه این مقامها را می برد! آرنولد چمدانش را بست و عازم مونیخ شد تا تمرینات بیشتری انجام دهد و این دورانی فوق العاده بزرگ از زندگی او بود او روزی ۴ تا ۶ ساعت با وزنه كار می كرد او همچنین به مدرسه اقتصاد رفت و باشگاه تندرستی خود را اداره می كرد و سعی می كرد رویای خود را بخاطر داشته باشد. اما سختی ها تمام شده بود در سال ۱۹۶۸ او به لندن بازگشت و به سادگی مدال مسابقات دیگر قهرمانی جهان را بدست آورد. او عنوان آقای جهان NABBA در هر دو رده حرفه ای و آماتور را بدست آورده بود. او همچنین در مسابقات پاور لیفتینگ آلمان قهرمان شد و آقای IFBB در مسابقات بین المللی مكزیك شد اما او هنوز عنوان مستر المپیا را در برابر خود داشت. بنابراین در ۲۱ سالگی به كالیفرنیا رفت تا با بهترین بدنسازان جهان به تمرینات خود ادامه دهد او ۶ پا و ۲ اینچ قد و ۲۵۰ پوند وزن داشت و بزرگترین بدنساز در بین دیگران بود او به مطالعه حركات موزن در رقص باله پرداخت.از موزیكش قدرت می گرفت و ژست و فیگور فوق العاده ای داشت او تراشیده و برنزه شده بود.در طول دو سال بعد از آن آرنولد به جاهای مختلفی از دنیا سفر كرد در سال ۱۹۶۹ او قهرمان جهان مسابقات آماتور IFBB در نیویورك شد و در سال ۱۹۷۰ آقای جهان در مسابقات NABBA در رده حرفه ای هاو آقای جهان در كلمبوس اوهایو شد .در پایان سال او همه عنوان های قهرمانی را به غیر مستر المپیا بدست آورده بود و سر جیو الیوا این مقام را از سال ۱۹۶۷ در اختیار داشت آرنولد مشتاقانه منتظر مسابقات سال ۱۹۷۰ بود كه در نیویورك برگزار می شد و بلاخره این لحظه فرا رسید آرنولد در كل زندگی خود را برای این لحظه آماده كرده بود و خودش این را خوب می دانست او حتی به اندازه سرجیو برای گرم كردن و پمپ كردن عضلاتش خود را به زحمت نینداخت و فقط خود را متمركز كرد و فقط در دو دقیقه مانده به رفتن روی سكوی خود را آماده کرد .همه به قدری هیجان زده بودند كه پلیس مجبور بود در ازدحام طرفداران نظم را برقرار كند در بین جمعیت دو دسته وجود داشتند هر كدام قهرمان مورد علاقه خود را تشویق می كردند اما در پایان فقط یكی برنده بود و یك مدال یك اسم : شوارتزنگر و بنابراین در سال ۱۹۷۰ در سن ۲۳ سالگی اوبه رویایی كه ۱۰ سال پیش در سر داشت رسید. آرنولد این مقام را برای سال ها ادامه داد. او ركورد بی سابقه ۷ بار رادر قهرمانی مستر المپیا به ثبت رساند قبل از اینكه بازنشست شود و علت بازنشستگی او این بود كه او هدف جدیدی داشت و آن معروف ترین هنرپیشه جهان شدن بود. وقتی كه پدر مادر آرنولد این را شنیدند دوباره آهی كشیدند و دوباره به جستجو در كتاب راهنما پرداختند. او بعد از بازنشستگی در ورزش یکی از سوپر استارهای دنیایی سینما شد.طوری که هر کارگردانی که در هالیود قصد ساختن فیلم اکشن وپر تحرکی را داشت به سراغ وی می رفت. اما سینما باز نقطه پایان او نبود و او این بار دنیای سیاست را نشانه رفت . هرچند در آمریکا این کار آرنولد زیاد عجیب نبود چرا که سالها قبل از او ریگان گاوچران و آرتیست سینما به رئییس جمهوری آمریکا رسیده بود.آرنولد شوارتزینگر، ستاره هالیوود در حال حاضر فرماندار ایالت كالیفرنیا آمریکا می باشد.

  نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:52 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • جی کاتلر یک بدنساز پر طرفدار و جز بهترین هاست. برای آن اندام درشت عضلات عمیق شکم و ماهیچه های کات شده اش شناخته شده است اگر چه برنامه کاری بسیار شلوغی دارداما شرکت ماسل تچ (muscle tech)این فرصت را به دست آورده است تا مصاحبه ای در باره رژیم غذایی برنامه تمرینی استفاده از مکمل ها و مسابقات با وی انجام دهد:

  در مورد رژیم غذایی خودت برای آماده سازی مسابقات صحبت کن؟
  نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:51 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:50 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 • فخری‌مبارک را می‌توان یکی از بااستعدادتری ن بدنسازان حال حاضر به حساب آورد. شاید تا به‌حال اسم این بدنساز را هم نشنیده باشید. پس بهتر است نام او را به خاطر بسپارید، چون در آینده‌ای نزدیک او را در سطوح بالای حرفه‌ای خواهید دید.
  فخری‌مبارک قهرمان دسته نیمه‌سنگین‌ وزن (۹۰ کیلوگرم) مسابقات NPC سال ۲۰۰۵ و مقام دوم مجموع را تصاحب کرد و توانست کارت حرفه‌ای خود را در اولین ورود خود به مسابقات NPC به‌دست آورد. او می‌گوید: ”هنوز هم نمی‌توانم باور کنم. چند ماه پیش حتی تصور حرفه‌ای شدن هم در ذهنم نمی‌گنجید. حتی حالا هم فکر می‌کنم خواب می‌بینم.“
  نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:49 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []


 •  همه بدنسازان، رونی کلمن و جی کاتلر نمی‌شوند. همه بدنسازان هم در هر رقابتی به پیروزی نمی‌رسند، حتی دراکثر رقابت‌ها، همه بدنسازان عکسشان روی جلد نشریات مطرح بدنسازی دنیا از جمله فلکس چاپ نمی‌شود و خیلی‌ها حتی شانس این را پیدا نمی‌کنند که عکسشان در صفحات داخلی این نشریات چاپ شود. در واقع بدنسازان بسیاری هر روز در تلاش و کوشش هستند برای بهتر شدن بدون این‌که کسی به آنها توجه کند یا حتی به گوشه‌ای از آن‌چه سزاوارش هستند دست یابند.
  این داستان یکی از بدنسازان گمنام است. داستان جوجوانتیفورو او هر آن‌چه خصوصیات مثبت در بدنسازی است دارد.
  نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ ساعت 9:47 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 • [ادامه مطلب]   []

 •  

  هر چه از شهریار می خواهید بدانید؟

  كینگ كمالی

  نام کامل:شهریار <<کینگ>> کمالی

  لقب:ترمیناتور

  تاریخ تولد:29مارس1972

  اصالت: ایرانی

  رنگ چشم: قهوه ای

  رنگ مو: مشکی

  دبیرستان:جورج سی مارشال

  دانشگاه:جرج میسون

  وضعیت تاهل:متاهل

  غذای مورد علاقه:همه غذاهای ایرانی.همه دوستانم به خانه پدر و مادرم می آیند تا از غذاهای خوشمزه ایرانی بخورند.فکر کنم حرف مرا ایرانی ها خیلی خوب می فهمند.

  بهترین عضلات بدن:سرشانه ها من می توانم روی عضلات ساق خود تمرین کنم و در عین حال شانه هایم رشد کنند!

  خاطره انگیز ترین تجربه در بدنسازی:پاگذاشتن روی صحنه مسترالمپیای 20001 و شنیدن تشویق تماشاگران و کسب جایزه بهترین برنامه فیگور .من در طول مدّت 5 دقیقه توانستم روی صحنه همه آنهایی که از من متنفربودن را به هوادار تبدیل کنم.

  بهترین تجربه حرفه ای: قهرمانی در مسابقات NPC سال99 که منجر به دریافت کارت حرفه ای ام شد؛وقتی لباس پوشیدم و به میان جمعیت رفتم مادرم به طرفم آمد و در حالی که اشک از چشمانش جاری بود.در آغوشم گرفت و به من گفت:حالا متوجه شدم که دلیل این همه تلاش و تمرین چه بود.تو یک ستاره هستی.

  بدترین دوره حرفه ای:اولین و دومین حضورم در مسابقه NPC که سال های 1996و1997 بود. در آن زمان خیلی سخت تمرین کرده بودم و رژیم سختی هم داشتم و علی رغم همه تلاشم به نتیجه نرسیدم.برای آن مسابقات آنقدر استرس داشتم که ریزش مو گرفته بودم.

  ماشین های خطی:هامرH2 مدل 2004 و مرسدس E350 مدل  2006.

  ماشین های بعدی:لامبورگینی.در حال خریدنش هستم.

  پدر و مادر:مادرم مرا لوس می کند و پدرم مرا سربراه نگه می دارد.

  چه کسی را بیشتر از همه تحسین می کنی:پدرم را چرا که او نه تنها با هوش و زیرک است بلکه در عین حال جدی و صادق هم هست.او به من آموخته که هیچ چیزی غیر ممکن نیست.او همچنین یکی از صمیمی ترین دوستانم است؛من عاشق او هستم.

  موسیقی مورد علاقه: حین تمرین؛متال و هیپ هاپ را دوست دارم و زمانی هم که ریلکس هستم جاز آرام را می پسندم.

  فلسفه و سرلوحه زندگی:برای غیر ممکن تلاش کن تا بهترین ؛ممکن شود.

  بیشترین غذایی که در یک وعده خورده ای:درست بعد از مسابقات NPC دانشگاه ها در سال 94 بود که دو عدد پیتزای بزرگ خوردم ویک کیک کامل به اضافه 4لیتر آب. بعد از آن به مدت یک هفته مریض بودم؛اما ارزش آن را داشت!

  هنر پیشه مورد علاقه:مورگان فریمن

  آنچه در بدنسازی خیلی  دوستش داری: تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه ای.

  آنچه در بدنسازی از آن تنفور داری:آنهایی که در اینترنت منفور هستند.

  بیشترین دانش در زمینه بدنسازی را از چه کسی یاد گرفته ای:چه نیکولز به واقع کمک او بود که من موفق به دریافت کارت حرفه ای خود شدم واین را هرگز فراموش نمی کنم.

  دیوانه ترین شخصی که می شناسی:دوستم که در ویرجینیا زندگی می کند و نامش رابرت استروپ است.یک بار او را دیدم که از طبقه ششم ساختمان هتل داخل استخر پرید.این کار را سر شرط بندی انجام داد و حتی لحظه ای هم برای انجامش تردید به دلش راه نداد.او دیوانه است؛یک دیوانه واقعی!

  ویژه ترین لحظه زندگی:اولین باری که همسرم را دیدم.طی 5 ثانیه متوجه شدم که او شریک زندگی من است.

  قهرمان مورد علاقه:والتر پیتون و مایکل جوردن

  بزرگترین بدنساز همه دوران:لی هنی.او همیشه بهترین بود؛هست و خواهد بود.

  ترسناک ترین لحظه زندگی:در دوره دبیرستان که از یک مهمانی داشتم به سمت خانه باز میگشتم که در بین راه خانومی را دیم که به من گفت:تو را کاملا می شناسم. او گفت که منتظر نامزدش است تا دنبالش بیاید و از من خواست تا کنارش بمانم تا زمانی که نامزدش به آنجا برسد چرا که آنجا خیلی تاریک بود و او هم تنها مانده بود و کمی می ترسید. وقتی که همسر کند ذهن آن زن رسید سعی كرد مثل یک آدم عوضی رفتار کند.وقتی متوجه شد که من نترسیدم روی من اسلحه کشید وآن را روی سرم قرار داد اما در نهایت کوتاه آمد و این ترسناک ترین لحظه در زندگی من بود!

  نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ ساعت 5:0 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • بیوگرافی لی هنی

  نام:لی هنی

  لقب:لی هولناك

  تاریخ تولد:11 نوامبر 1959

  محل تولد:اسپارتانبورگ/كارولنیای جنوبی

  محل زندگی:جورجیا-آمریكا

  تحصیلات:لیسانس روانشناسی كودك

  شغل:بدنساز حرفه ای و رییس موسسه فرهنگی ورزشی لی هنی

  پست دولتی:رییس انجمن ورزش و سلامتی

  قد:180

  وزن حجم:118

  وزن مسابقه:110

  عناوین برتر

  قهرمان نوجوانان آمریكا سال 1979

  قهرمان سنگین وزن جوانان آمریكا سال 1982

  قهرمان مجموع و سنگین وزن مسابقات نشنال 1982

  قهرمان مسابقات آماتوری جهان سال 1982

  قهرمان گرند پریكس لاس و گاسسال 1983

  نایت قهرمان گرند پریكس سوئد سال 1983

  قهرمان شب قهرمانان 193

  نفر سوم مسترالمپیا

  8 قهرمانی در مسترالمپیا 1984 تا 1991

  قهرمان گرند پریكس آلمان در سال 1987

  نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ ساعت 4:55 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    [] • لی پریست معروف به سوپرمن استرالیا یکی از خوش استیل ترین بدنسازان است که ساعد و پشت بازوی او شهرت جهانی دارد الارغم قد کوچک این بدنساز بدن او بسیار زیبا و خوش تراش است. لی پریست به مدد تمرینات سخت و سنگین خود توانسته عضلات زیبا و حجمی بسازد در برنامه تمرینی لی پریست از تمام دستگاه های بدنسازی استفاده می شود. Lee Priest نام:لی پریست محل زندگی:استرالیا متولد 6 جولای 1972 وزن 110تا 125 برای مسابقات علاقه شدید به تغیر رنگ مو و ماشین سواری دارد . شروع بدنسازی از 13 سالگی دور بازو 50 سانتی متر شهر مورد علاقه:مترو پلیس ماشین :بی ام وی 850 لقب : سوپرمن
  نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ ساعت 4:53 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • نام : رونی کلمن

  تاریخ تولد : 13 می 1964

  محل تولد : مونرو ایالت لوبیزیانا

  تحصیلات : فارغ التحصیل رشته حسابداری ازدانشگاه گرملینک

  وضعیت تاهل : متاهل بادوفرزند دختربه نام های جیمیلیاووالنسیا

  شغل : مامورپلیس تگزاس

  قد : 179 سانتی متر

  وزن : 134 کیلودرمسابقات و149 کیلودرحجم

  اولین قهرمانی : درمسابقه قهرمانی اماتوری اقای تگزاس 1990

  مسابقه دریافت کارت حرفه ای : قهرمانی اماتوری جهان 1991

   

  عناوین قهرمانی رونی کلمن

  اقای تگزاس سال 1990 سنگین وزن

  مسابقه حرفه ای کانادا 1995

  مسابقه حرفه ای کانادا 1996

  جایزه بزرگ روسیه 1997

  شب قهرمانان 1998

  مسابقه حرفه ای تورنتو 1998

  مسترالمپیا 1998

  جایزه بزرگ فنلاند 1998

  جایزه بزرگ المان 1998

  مسترالمپیا 1999

  مسابقات حرفه ای جهان 1999

  جایزه بزرگ انگلیس 1999

  مسترالمپیا 2000

  جایزه بزرگ انگلیس 2000

  مسابقات حرفه ای جهان 2000

  مسابقات ارنولدکلاسیک 2001

  مسترالمپیا 2001

  جایزه بزرگ نیوزلند 2001

  مسترالمپیا 2002

  جایزه بزرگ هلند 2002

  مسترالمپیا 2003

  جایزه بزرگ روسیه 2003

  مسترالمپیا 2004

  جایزه بزرگ انگلیس 2004

  جایزه بزرگ هلند 2004

  جایزه بزرگ روسیه 2004

  مسترالمپیا 2005

   

  نظریادت نره

  نوشته شده در چهارشنبه سوم آذر ۱۳۸۹ ساعت 10:47 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • شان رای

  شان ری در فولرتون كالیفرنیا متولد شد و تاریخش درست نهم سپتامبر 1965 بود.

  در واقع شان حدود 9 روز قبل از تولد مسابقات مسترالمپیا به دنیا آمد و از این حیث

  قدیمی تر از مستر المپیاست. او از بین 8 فرزند

   خانواده جوان ترین است.سال 1986 او طی مصاحبه ای عنوان كرد كه:سرنوشتم این است

  كه مسترالمپیا شوم و هیچ چیز در دنیا نمی تواند این را تغییر دهد. با اینكه این ادعا به

   حقیقت نرسید اما رای یكی از بهترین بدنسازانی است كه نتوانست مقام اول مسترالمپیا

  را تجربه كند.چند سال پیش در یك نظر خواهی كه قرار بود بهترین بدنسازانی كه علی

  رغم لیاقت شان نتوانستند قهرمان المپیا شوند مشخص شود. شان ری مقام اول را كسب

   كرد و این نشان میدهد كه خیلی ها بر این باورند كه او باید حداقل یكبار قهرمان المپیا میشد.

  مرد بزرگ كمپ ها

  از جمله نخستین دستاوردهای او می توان به كسب جایگاهی در تالار افتخارات دبیرستان

  الدوارادو اشاره كرد.او در یك رقابت پاورلیفتینگ در سطح مدارس شركت كرد و توانست

  در دسته وزنی 84 كیلوگرم با مجموع 588 كیلوگرم به مقام نخست برسد.

  ستاره ای از نوجوانی

  در سن 17 سالگی با راهنمایی اولین مربی بدنسازی اش جان براون توانست در

   اولین مسابقه خو در رده جوانان به مقام دوم برسد (1983) یك هفته بعد در اولین

   قهرمانی اش در مسابقات گلد كاپ NPC كالیفرنیا اول شد و همچنین عنوان

  عضلانی ترین مرد را نیز بدست آورد.

  اولین قهرمانی حرفه ای

  در شب قهرمانان سال 1998 او بعد از فیل هیل,رابی رابینسون و باب پاریس به مقام

   چهارم رسید.برای اولین رقابت حرفه ای اش مقام خوبی بود و این در حالی بود كه

   فیل هیل هفته قبل در اولین مسابقه حرفه ای اش كه آبشار نیاگارا بود به مقام دوم

   رسید.در سال 1990 در اولین رقابت حرفه ای اش یعنی آیرون من به مقام نخست رسید.

  بعد از قهرمانی سال 1991 در آرنولد كلاسیك دیگر او تمركزش را فقط روی مسترالمپیا

   قرار داد و تا سال 2001 فقط در این رقابت روی صحنه آمد و فقط سال 1996 سراغ آرنولد

   كلاسیك و آیرون من آمد.

  فقط 10 نفر برتر از او شدند

  به غیر از اولین حضورش در مسترالمپیا كه سال 1998 بود و به مقام سیزدهم رسید

   بعد از آن فقط 10 نفر بودند كه طی 1990 تا 2001 توانستند از او پیشی بگیرند و

   آنها عبارت بودند از لی هنی,لی لابرادا,دوریان یتس,وینس تیلور,كوین لیورون,فلكس ویلر,

  ناصر الصونباتی,رونی كولمن,جی كاتلر و كریس كورمیر.از پس این افراد شان ری بود كه از

   سال 1990 تا 2001 هر سال بدون وقفه در المپیا حضور یافت و میانگین مقامش در

  این 12 سال رتبه 6/3 است.

  میانگین 6/3

  به نظر خودش بهترین آمادگی بدنی تمام عمرش را سال 1992 در مستر المپیای

  هلسیكنی فلاند داشت كه به مقام چهارم رسید.بعد از كسب مقام دوم در سال های

   94 و 96 مقام سوم در 1990و1993و1997 نگاهشان به شان تغییر كرد.به غیر از اولین

   حضورش در سال 1998 او در همه مسترالمپیاها مقامی كمتر از پنجم به دست نیاورده

   است و از این بابت هیچ كس در این  ورزش با او برابری نمیكند.

  منبع:بشیر

  نوشته شده در پنجشنبه ششم آبان ۱۳۸۹ ساعت 4:58 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • آرنولد شوارتزنگر در 30 ژولای 1947 در حومه شهر گراتز اتریش در خانواده ای كم درآمد به دنیا آمد و از سن 15 سالگی شروع به تمرینات بدنسازی كرد و اولین قهرمانی وی زمانی بود كه او 18 سال سن داشت و مجبور شد برای دادن مسابقه از سربازی فرار كند و به اشتوتگارت آلمان برود تا در مسابقات جوانان اروپا شركت كند . او در آنجا خوش درخشید و موفق شد برای اولین بار در تاریخ ، تمام امتیازات یك مسابقه پرورش اندام را كسب كند . پس از بازگشت به سربازی مدتی را پشت میله های زندان به دلیل فرار از سربازی گذراند و بعد از پایان دوران سربازی و شركت در چند مسابقه معتبر و فتح آنها آوازه او در سراسر جهان پیچید . در سال 1968 جو ویدر پدر پرورش اندام جهان از او دعوت كرد تا در آمریكا اقامت كند و زیر نظر او تمرین كند .
  آرنولد در سال 1969 در اولین مسابقه حرفه ای خود شركت كرد و اولین و آخرین شكست ورزشی خود را در مسابقات حرفه ای مسترالمپیا از سر جو الیوا خورد ، ولی سال بعد در همین مسابقه شركت كرد و به مقام اولی دست یافت . شاید لقب گرفتن او به عنوان افسانه پرورش اندام جهان به دلیل همین شكست ناپذیر بودنش باشد . چون آرنولد در هر مسابقه ای كه شركت می كرد و به مقامی به غیر از اولی دست می یافت سال بعد فاتح آن مسابقه بود . در هر صورت آرنولد پس از شكست از سر جو الیوا در مسابقات متعددی شركت كرد ولی دیگر شكست نخورد و توانست عناوین زیر را به دست آورد :
  1964 : قهرمان جوانان اروپا – نفر سوم مسابقات بزرگسالان اتریش
  1965 : قهرمان اروپا – قهرمان بزرگسالان اتریش
  1966 : قهرمان بزرگسالان اروپا و نفر دوم مسابقات آماتوری NABBA
  1967 : قهرمان مسابقات NABBA
  1968 : قهرمان مسابقات حرفه ای NABBA – قهرمان مسابقات بین المللی جهان و قهرمان مسابقات آقای دنیا
  1969 : قهرمان مسابقات آقای دنیا – نفر دوم مسابقات مسترالمپیا – قهرمان مسابقات NABBA – قهرمان آماتورهای جهان
  1970 : قهرمان مسابقات حرفه ای جهان – قهرمان مسابقات مسترالمپیا – قهرمان مسابقات حرفه ای NABBA
  1971 : قهرمان مسابقات مسترالمپیا تا سال 1975
  1980 : قهرمان مسابقات مسترالمپیا
  و شاید دیگر دلیل لقب گرفتن وی به عنوان افسانه پرورش اندام جهان این باشد كه آرنولد تنها پرورش اندام حرفه ای كار است كه 5 سال در هیچ مسابقه ای شركت نكرده و بعد از 5 سال در اولین مسابقه اش كه بزرگترین رویداد پرورش اندام هم هست ( مسترالمپیا ) شركت می كند و به مقام اولی دست می یابد . علت دیگر این لقب گرفتن داشتن اندام حجیم ولی زیباست . آرنولد با داشتن 55 سانتی متر دور بازو ، 144 سانتی متر دور سینه ، 72 سانتی متر دور ران ها و ساق 50 سانتی متری در كنار قد بلند 187 سانتی متر و وزن مناسب 106 كیلوگرم یكی از مناسب ترین ورزشكاران این رشته است .
  البته همگان می دانند كه آرنولد دارای بدنی ، عضلانی بوده تا آنجا كه در ساخت موجود 72 K آرنولد تنها بدنسازی بود كه دو قسمت بدنش ( عضلات دو سر سینه ) انتخاب شد .
  اما آرنولد در كنار القاب زیبای افسانه پرورش اندام جهان ، درخت بلوط و غیره ، لقب عروسك خیمه شب بازی را هم به علت اجرای تبلیغات برای به دست آوردن پول دارد . البته این كار خیلی با رشته تحصیلی آرنولد تعارض ندارد . چون او فارغ التحصیل دانشگاه ویسكانس در رشته تجارت و اقتصاد است . اما این لقب از محبوبیت این غول بزرگ نكاسته ، به طوری كه نظرسنجی محبوب ترین بدنساز قرن از سوی مجله معتبر فلكس ، آرنولد با به دست آوردن 40 % آرا بهترین بدنساز قرن شد و بالاتر از دوریان یتس با 17 % آرا قرار گرفت و محبوبیت این غول بزرگ به قدری است كه از سال 1989 مسابقاتی تحت عنوان آرنولد كلاسیك به طور منظم هر ساله برگزار می شود . اما بزرگ ترین دلیل شهرت افسانه پرورش اندام جهان بازی در فیلم های ترمیناتور 1 ، 2 ، كماندو ، پایان روز و غارتگر است . او كه بازیگری را از دهه هفتاد با فیلم هركول در نیویورك آغاز كرد تنها دلیل موفقیتش در این فیلم داشتن اندام حجیم بود كه یك چیز جدید در عرصه سینما بود . آرنولد در آن فیلم به علت نداشتن تجربه كافی نتوانست بازی خوبی را از خود نمایش دهد . بد نیست بدانید در آن فیلم ، صدای او حذف شد چرا كه او به علت داشتن لهجه شدید آلمانی صدای مناسبی برای فیلم نداشت . اما آرنولد با سعی و تلاش توانست در فیلم های متعددی بازی كند و آثار زیر را از خود به جا بگذارد:
  1970 : هركول در نیویورك
  1973 : خداحافظی طولانی
  1976 : گرسنه ماندن
  1977 : پامینگ آیرون
  1979 : شكار كركس و یاغی
  1980 : داستان جین مانسفیلد ( تلویزیونی )
  1982 : كونان بربر
  1983 : كارناوال در ریو ( تلویزیونی )
  1984 : كونان ویرانگر - ترمیناتور 1
  1985 : سونیای سرخ - كماندو
  1986 : معامله ناشیانه
  1987 : غارتگر – مرد فراری
  1988 : گرمای سرخ – دو قلوها
  1990 : پلیس كودكستان – یادآوری مطلق
  1992 : ترمیناتور 2 – روز قضاوت
  1993 : دیو – آخرین قهرمان اكشن – آخرین پارتی
  1994 : دروغ های حقیقی – جونیور – قرن سینما – جزیره برتا
  1996 : پاك كننده – جیرینگ جیرینگ از همه جا
  1997 : بتمن و رابین
  1999 : پایان روز
  2000 : روز ششم
  2001 : خسارت دو جانبه
  2003 : ترمیناتور 3
  2004 : هشتاد روز دور دنیا
  البته آرنولد پس از بازی در هركول در نیویورك تجربه های بسیاری كسب كرد ، به قدری كه چند سال بود برای بازی در گرسنه ماندن نامزد دریافت كره طلایی شد . اما كلكسیون افتخارات او به مدال های مسابقات پرورش اندام و جوایزش به خاطر بازیگریش محدود نمی شود و او تا به حال جوایز زیادی برای بودن الگوی مناسب برای نوجوانان و كودكان و كارهای خیرخواهانه اش گرفته است . این غول حجیم قلب لطیفی دارد و با این كه یكی از گران ترین بازیگران هالیوود است ، برای بازی در فیلم ترمیناتور 3 پولی بالغ بر 30 میلیون دلار گرفته است همواره در كارهای خیر شركت می كند و تا به حال چندین برنامه به نفع كودكان بی سرپرست اجرا كرده است . او تا كنون چندین مؤسسه خیریه تاسیس كرده و از آنها حمایت می كند و دارای حس انسان دوستانه ای است كه شاید دلیل آن ریشه در كودكی آرنولد زمانی كه با فقر دست و پنجه نرم می كرده ، داشته باشد . به هر تقدیر دیگر رابطه وی در عرصه سینما و ورزش به پایان رسیده و او شانس خود را در سیاست مورد امتحان قرار داد .
  آنچه از مطالعه زندگی این غول مهربان كه بسیار خانواده دوست و عاشق همسر و فرزندش و كودكان است می توان برداشت كرد این است كه با صبر و استقامت و تلاش و كوشش بسیار می توان به اهداف خود رسید، هر چند كه این اهداف بزرگ و دور باشند ، كاری كه آرنولد شوارتزنگر كرد .
  او كه در كودكی زندگی فقیرانه ای داشت حال یك میلیونر است و توانسته هفت بار قهرمان مسترالمپیا شود و سال ها ستاره سینمای اكشن بوده و حالا می خواهد یك سیاستمدار موفق شود .

  نوشته شده در سه شنبه چهارم آبان ۱۳۸۹ ساعت 15:31 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • تاریخ تولد:۱۵/اکتبر/۱۹۶۵

  وزن خارج از مسابقه:۳۱۰-۳۳۰

  وزن مسابقه:270-280

  مشخصه خاص:تسلط به هفت زبان

  (وزنها به ibs است)

  بر خی از مقام های وی

 • 2002 Mr. Olympia - 15th
 • 2002 IFBB Arnold Classic - 10th
 • 2001 Mr. Olympia - 9th
 • 2000 MR OLYMPIA - 5th
 • 1999 IFBB Grand Prix England -- 6th
 • 1999 IFBB Joe Weiders Pro World -- 6th
 • 1999 IFBB Mr. Olympia -- 6th
 • 1999 Arnold Classic -- 1st
 • 1998 IFBB Grand Prix Germany -- 3rd
 • 1998 Mr. Olympia -- 3rd
 • 1998 IFBB Arnold Classic -- 2nd
 • 1997 IFBB Arnold Classic -- 2nd
 • 1997 IFBB Grand Prix Czech Republic -- 3rd
 • 1997 IFBB Grand Prix England -- 3rd
 • 1997 IFBB Grand Prix Finland -- 4th
 • 1997 IFBB Grand Prix Germany -- 2nd
 • 1997 IFBB Grand Prix Hungary -- 2nd
 • 1997 IFBB Grand Prix Russia -- 3rd
 • 1997 IFBB Grand Prix Spain -- 2nd
 • 1997 IFBB Mr. Olympia -- 2nd
 • 1997 IFBB San Jose Pro Invitational -- 2nd
 • 1996 IFBB Grand Prix Czech Republic -- 1st
 • 1996 IFBB Grand Prix England -- 2nd
 • 1996 IFBB Grand Prix Germany -- 2nd
 • 1996 IFBB Grand Prix Russia -- 1st
 • 1996 IFBB Grand Prix Spain -- 3rd
 • 1996 IFBB Grand Prix Switzerland -- 1st
 • 1996 IFBB Mr. Olympia -- Disqualified
 • 1995 IFBB Grand Prix England -- 4th
 • 1995 IFBB Grand Prix France -- 3rd
 • 1995 IFBB Grand Prix Germany -- 3rd
 • 1995 IFBB Grand Prix Russia -- 3rd
 • 1995 IFBB Grand Prix Spain -- 3rd
 • 1995 IFBB Grand Prix Ukraine -- 2nd
 • 1995 IFBB Houston Pro Invitational -- 1st
 • 1995 IFBB Night of Champions -- 1st
 • 1995 IFBB Mr. Olympia -- 3rd
 • 1994 IFBB Mr. Olympia -- 7th
 • 1994 IFBB Night of Champions -- 2nd
 • 1993 IFBB Grand Prix France -- 3rd
 • 1993 IFBB Grand Prix Germany -- 3rd
 • 1990 IFBB Grand Prix Finland -- 8th
 • نوشته شده در سه شنبه چهارم آبان ۱۳۸۹ ساعت 15:29 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • علی تبریزی نوری در تاریخ 1351/4/24 در شهر مقدس مشهد متولد شد . در سن 16 سالگی ورزش کشتی را شروع کرد و در سن 18 سالگی ورزش بوکس و بدن سازی را انتخاب و بعد از آن تنها در رشته بدن سازی فعالیت نمود ایشان دارای 4 برادر و 3 خواهر و هم اکنون متاهل میباشد در سالهای 1376 و77 و 78 و79 و80 و81 به عضویت تیم ملی ایران درآمد و در این سالها قهرمان ایران شد . در سال 2003 میلادی برای ادامه این رشته با کشور قطر قرارداد بست و تا آخر سال 2007 میلادی نیز ادامه داشت. سال 2006 در مسابقات جمهوری چک در رقابتی که نفرات برتر هر وزن حضور داشتند در وزن 90 کیلو گرم عنوان قهرمان قهرمانان جهان را از آن خود کرد و بعنوان Overall Champion Body Building 2006 معرفی گردید. در این مسابقه نماینده ویدر کشور امریکا او را برای شرکت در مسابقات مستر المپیای 2007 امریکا دعوت کرد . او در سال 2008 مجددا با درخواست مسوول فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران به عضویت تیم ملی درآمد. مدال های قهرمانی 1- قهرمان ایران وعضو تیم ملی در سالهای 76-77-78-79-80-81 2- کسب مدال طلا درمسابقات تورنمنت کویت 1998 3- قهرمان آسیا در سال 1999 تایوان وزن 85 کیلو 4- کسب مدال طلا در وزن 90 کیلو وبهترین بدن آسیا درمسابقات پوسان کره 2001 5- قهرمان مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2002 6- کسب مدال طلا در وزن 90 کیلو وبهترین بدن آسیا درمسابقات قزاقستان 2003 7- قهرمان مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2003 8- کسب مدال نقره وزن 90 کیلو مسابقات جهانی هندوستان سال 2003 9- دریافت کاپ پیشرفته ترین بدنسازجهان درسال 2003 هندوستان 10- کسب مدال طلا وزن 90 کیلوا وبهترین بدن آسیا مسابقات بحرین درسال 2004 11- قهرمان مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2004 12- کسب مدال طلای آسیا وزن 90 کیلو درمسابقات آندونگ کره سال 2005 13- کسب مدال طلا وزن 90 کیلو درمسابقات جهانی چین سال 2005 14- کسب مدال نقره مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2005 15- قهرمان وزن 90 کیلو مسابقات سوپراستاردویسبورگ آلمان درسال 2005 16- کسب مدال نقره مسابقات گلدن کاپ قطرکشورهای خاورمیانه درسال 2006 17- کسب مدال طلا وزن 90 کیلو مسابقات جهانی جمهوری چک سال 2006 18- کسب عنوان زیباترین بدن جهان (قهرمان قهرمانان)درمسابقات جمهوری چک سال 2006 19- کسب مدال طلا مسابقات بازیهای آسیایی دوحه قطر وزیباترین بدن آسیا سال 2006 20- دارای بالاترین مدارک مربیگری وتغذیه ومکملها ازفدراسیون جهانی وفدراسیون آسیا 21- دریافت دعوتنامه رسمی ازنماینده ویدربرای شرکت درمسابقات مستر المپیا 2007 آمریکا 22- کسب مدال طلا وزن 100 کیلو مسابقاب آسیایی 2007 چین 23- کسب مدال طالای مسابقات اپن گلدن کاپ 2007 قطر 24-کسب مدال طلای مسابقات اسیایی 2008 - كسب مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۰۸ بحرین و عنوان قهرمان قهرمانان

   

  نوشته شده در دوشنبه سوم آبان ۱۳۸۹ ساعت 10:52 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • اطلاعات شخصی
   
  • نام: جی کاتلر
  • نام مستعار: کاتس
  • محل سکونت: لاس وگاس، ایالت نوادا، ایالات متحده
  • تاریخ تولد: 3 آگوست 1973
  • قد: 5 فوت و 10 اینچ (178 سانتیمتر)
  • وزن عادی: 290 پوند (132 کیلوگرم)
  • وزن مسابقه: 260 پوند (118 کیلوگرم)
  • دور سینه: 58 اینچ (147 سانتیمتر)
  • دور بازو: 22 اینچ (56 سانتیمتر)
  • دور ران: 30 اینچ (76 سانتیمتر)
  • دور ساق: 20 اینچ (51 سانتیمتر)
  • دور کمر: 34 اینچ (86 سانتیمتر)
  • دور گردن: 19.5 اینچ (49.5 سانتیمتر)
   
   
   
   
   
  عناوین
  • مستر الیمپیای 2006 – قهرمان
  • مستر الیمپیای 2005 – دوم
  • مستر الیمپیای 2004 – دوم
  • آرنولد کلسیک 2004 – قهرمان
  • نمایش قدرت جی ان سی 2003 – دوم
  • جایزه بزرگ هلند 2003 – اول
  • جایزه بزرگ انگلستان 2003 – اول
  • جایزه بزرگ روسیه 2003 – دوم
  • مستر الیمپیای 2003 – دوم
  • قهرمانی حرفه ای سان فرانسیسکو 2003 – قهرمان
  • آرنولد کلسیک 2002 – قهرمان
  • مستر الیمپیای 2001 – دوم
  • مستر الیمپیای 2000 – هشتم
  • جام جهانی حرفه ای جو ویدر 2000 – دوم
  • جایزه بزرگ انگلستان 2000 – دوم
  • شب قهرمانان فدراسیون بین المللی 2000 – قهرمان
  • حرفه ای آیرنمن 1999 – سوم
  • آرنولد کلسیک 1999 – چهارم
  • شب قهرمانان فدراسیون بین المللی 1998 – دوازدهم
  • قهرمانی سنگین وزن کشور 1996 – قهرمان
  • قهرمانی سنگین وزن نوجوانان کشور 1993 – قهرمان
  جی که از سن 11 سالگی، بعنوان کارگر ساختمانی، کار در سازه های بتونی را آغاز کرده است، همیشه با کار سنگین مانوس بوده است. پایبندی به همین وجدان کاری، یکی از علل کسب عناوین متعدد جهانیش می باشد. برنامه های سنگینش در روزهای قبل از مسابقه، اغلب چهار ساعت طول می کشند. نتیجه این تمرینات سخت، وضعیت عالی بدنی و ورود به جرگه بهترین حرفه ای های دنیا است. کسب عناوین متعدد حرفه ای، بخوبی گویای قابلیتهای کاتلر است. در ادامه، برخی ویژگیهای جالب وی را می خوانید:
  • غذای محبوب: استیک
  • تفریح محبوب: بازیهای مختلف
  • بیشترین تاثیر: از خانواه
  • مارک تبلیغاتی / حامی مالی: آی اس اس ریسرچ و تجهیزات فلکس (1 سال)
  • بدترین شرایط فائق آمده: جوانترین بدنساز جهان
  • انگیزه: ترس از شکست، ثبات مالی
  • آنچه کمتر کسی از او می داند: کارگری در شرکت سازه های بتونی خانواده خود (برادران کاتلر) از سن 11 سالگی
  • ورود به بدنسازی: از دوران تحصیل در کالج
  • عضلات محبوب: ران و سرشانه
  • تمرین محبوب: لانج (قیچی) متحرک با هالتر
  • هله هوله محبوب: ماست یخزده بدون چربی
  • فیلم محبوب: مجموعه "دای هارد" بروس ویلیز
  • سریال تلویزیونی محبوب: سی اس آی
  • بازیگران محبوب: رابرت دو نیرو و بروس ویلیز
  • ورزشهای محبوب: بسکتبال و فوتبال آمریکایی
  • چهره های محبوب موسیقی: کیور، توپک شکور، اسنوپ داگ
  • حیوانات خانگی: اسکرپی (یک سگ نژاد کاکپو) و تریس (سگ دیگر وی از نژاد اردایل تریر)
  • سرگرمیها: مطالعه، بولینگ، مسابقه موتورسواری، حیوانات – مخصوصا سگ
  نوشته شده در یکشنبه دوم آبان ۱۳۸۹ ساعت 15:33 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []

 • بیوگرافی رونی كلمن

  نام:رونی کولمن

  تاریخ تولد:۱۳ می ۱۹۶۴

  محل تولد:مونرو.ایالت لوبیزیانا

  تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه گرملینگ

  وضیت تاهل:متاهل با دو فرزند دختر به نام های جملییا و والنسیا

  شغل:مامور اداره پلیس آرلینگتون

  قد:۱۷۹ سانتی متر

  وزن:۱۳۴ کیلو در مسابقات.۱۴۹ کیلو خارج از فصل*حجم*

  قهرمانی:در اولین مسابقه آماتوری آقای تگزاس سال ۱۹۹۰

  مسابقه دریافت کارت حرفه ای:قهرمانی آماتورهای جهان ۱۹۹۱

  عناوین قهرمانی رونی کولمن

  آقای تگزاس سال ۱۹۹۰ *سنگین وزن*

  مسابقه حرفه ای کانادا ۱۹۹۵

  مسابقه حرفه ای کانادا ۱۹۹۶

  جایزه بزرگ روسیه ۱۹۹۷

  شب قهرمان ۱۹۹۸

  مسابقات حرفه ای تورنتو ۱۹۹۸

  مستر المپیا ۱۹۹۸

  جایزه بزرگ فنلاند ۱۹۹۸  

  جایزه بزرگ آلمان ۱۹۹۸

  مستر المپیا ۱۹۹۹

  مسابقات حرفه ای جهانی ۱۹۹۹

  جایزه بزرگ انگیلیس ۱۹۹۹

  مستر المپیا ۲۰۰۰

  جایزه بزرگ انگیلیس ۲۰۰۰

  مسابقات حرفه ای جهان ۲۰۰۰

  مسابقات آرنولد کلاسیک ۲۰۰۱

  مستر المپیا ۲۰۰۱

  جایزه بزرگ نیوزلند ۲۰۰۱

  مستر المپیا ۲۰۰۲

  جایزه بزرگ هلند ۲۰۰۲

  مستر المپیا ۲۰۰۳

  جایزه بزرگ روسیه ۲۰۰۳

  مستر المپیا ۲۰۰۴

  جایزه بزرگ انگیلیس ۲۰۰۴

  جایزه بزرگ هلند ۲۰۰۴

  جایزه بزرگ روسیه ۲۰۰۴

  مستر المپیا ۲۰۰۵

  نوشته شده در سه شنبه ششم مهر ۱۳۸۹ ساعت 5:1 توسط : پاورلیفتر | دسته : بیوگرافی قهرمانان
 •    []