درباره

پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ


از اینکه به وبلاگ من اومدید از شما متشکرم این وبلاگ به منظور افزایش اطلاعات ورزشکاران در زمینه ی :پاورلیفتینگ تمرینات با وزنه - ارائه برنامه های تمرینی و اصولی از قهرمانان برجسته بدنسازی و پاورلیفتینگ - معرفی و آموزش استفاده از مکمل ها - آموزش استفاده از هورمون ها در بدنسازی - عکس های منتخب پاورلیفتینگ و بدنسازی و ... می باشد امید است با ایجاد این وبلاگ خدمتی به ورزش پاورلیفتینگ انجام بدم و سعی میکنم مطالب مفید وجامع در مورد پاورلیفتینگ وبدنسازی قرار دهم
اميدواريم مطالب وبلاگ با كمك شما جامع تر شود لطفا ما را در این امر با نظرات خود یاری دهید با تشکر آدرس سایت جدید: www.edcoan.ir

دسته بندی ها

جستجو

لینک های روزانه

امکانات

آمار وبلاگ

تعداد بازدیدهای این وبلاگ:

TATWEB

Future Google PR for edcoan.ir - 4.26

قالب وبلاگ

راه‌اندازی رشد در رشته بدنسازی نیاز به یک‌سری ملزومات اولیه دارد که با فراهم آوردن آن می‌توانید خود را در مسیر پیشرفت ببینید و خیالتان از اثربخشی تمریناتتان راحت شود.
خیلی نگران نباشید چراکه بدنسازی آن‌قدرها که به نظر می‌رسد پیچیدگی ندارد (حداقل در مورد عضله‌سازی می‌توان این‌طور فرض کرد).

 خاطرتان باشد در هر کاری نتیجه از نظم و پشتکار شکل می‌گیرد بنابراین پس از فراگیری اصول کافی است که تلاش‌های منظم و بی‌وقفه‌ای را دنبال کنید و با چاشنی کردن صبر به این ترکیب در انتظار بزرگ‌ترین دستاوردها باشید.

نوشته شده در دوشنبه یازدهم دی ۱۳۹۱ ساعت 12:32 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 • [ادامه مطلب]   []

 • بیت الله عباسپور نماینده خوب کشورمان در مستر المپیای ۲۰۱۲ بود. جوانی با غیرت و نماینده میلیون ها ایرانی در سراسر دنیا . جوانی که ثابت نمود یک ایرانی هم می تواند در مسابقه ای به بزرگی مستر المپیا شرکت نماید .

  جوانی که دست رد بر نظر تمام کارشناسانی گذاشت که زمانی ادعا می کردند که ایرانی ها هیچ وقت به چنین درجه ای در پرورش اندام نمی رسند .

  ادامه مطلب:http://edcoan.ir/archives/10345.htm

  نوشته شده در یکشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۱ ساعت 21:4 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 •  

  پرونده‌ای درباره مکمل‌های تقلبی


  با وجود اینکه در یکی دو سال اخیر نحوه ورود مکمل‌های غذایی به کشور و همچنین توزیع آن، شکل بهتری پیدا کرده اما متاسفانه همچنان مشکل «مکمل‌های تقلبی» به قوت خود باقی مانده است. این روزها متقلب‌ها با اجاره‌کردن کارگاه‌هایی در حاشیه شهرها، در محیطی غیربهداشتی و بدون هیچ گونه نظارتی به تولید محصولات مختلفی مشغول هستند و به رغم وجود نهادهای نظارتی متعدد، همچنان به کار غیرقانونی و غیرانسانی خود ادامه می‌دهند. درباره این متقلبان گفته می‌شود، هر محصولی که تولید می‌کنند را به قیمت 5 تا 6 هزار تومان می‌فروشند و برایشان تفاوتی نمی‌کند مکمل 300 گرم باشد یا 3 کیلوگرم!
  آیا مکمل‌های تقلبی خطرناک هستند؟


  قطعاً باید به این پرسش پاسخ مثبت داد. به طور کلی تقلب در مکمل‌ها را باید به 2 دسته تقسیم کرد: 1- مکمل‌هایی که تاریخ مصرف‌شان مدت‌هاست سرآمده و برخی‌ها، این مکمل‌های تاریخ مصرف گذشته را به صورت قاچاق وارد کشور کرده و با دستکاری در تاریخ مصرف، آنها را به بازار عرضه می‌کنند 2- مکمل‌هایی که از روی نمونه‌های اورژینال ساخته شده و تنها به لحاظ مشکل قوطی و نوع بسته‌بندی با نمونه اصلی مشابه است. نیازی به توضیح نیست که عمده محتویات اینگونه مکمل‌ها از موادی مانند پودر ذرت، شیرخشک، آرد، بیسکویت خرد شده! تشکیل می‌شود و گاه برای آنکه اثربخشی بیشتری داشته باشد، استروئیدهای ارزان‌قیمت خوراکی نیز آسیاب شده و به محتویات داخل قوطی اضافه می‌شود.
  مکمل‌های بی‌اصل و نسب!


  گاهی اوقات ناآگاهی مصرف‌کنندگان باعث می‌شود سودجویان از این ناآگاهی سوء استفاده کرده و اقدام به تولید مکمل‌هایی کنند که نمونه اورژینال آن در هیچ کجای جهان تولید نشده است! معروف‌ترین نمونه‌ای که می‌توان در این مورد مثال زد، مکملی با نام «مگامس 5000» بود که در قوطی‌هایی شبیه قوطی شیر خشک بسته‌بندی می‌شد. جالب است بدانید شرکت ویدر، تولیدکننده مکمل‌های «مگامس» که این محصول را در انواع مختلفی مثل «مگامس 2000» و «مگامس 4000» طی سالیان اخیر به بازار عرضه کرده هیچگاه محصولی با عنوان «مگامس 5000» در بسته‌بندی شبیه قوطی شیرخشک نداشته و در واقع «مگامس 5000» حاصل اختراع تلاش‌های بی‌وقفه برخی سودجویان داخل کشور است!!


  بازگشت به یک حقه قدیمی
  تا همین چند سال پیش اگر در بازارهای لوازم خانگی گشتی می‌زدید به محصولاتی برمی‌خوردید که تولیدکنندگان� � از «خطای دید» مشتریان سوءاستفاده کرده و اجناس درجه دو را به جای مارک‌های مشهور به مشتریان سهل‌انگار قالب می‌کردند. این متقلبان با استفاده از تغییر در حروف برندهای معتبری مثل«Panasonic» و « SANYO» محصولاتی مانند «Panaosonic» و یا «Sonyo» عرضه می‌کردند و گاه با قیمت‌های گزافی به فروش می‌رساندند. مدتی است این حقه قدیمی در بازار مکمل‌ها باب شده و به طور مثال به تازگی محصولی به نام «Mutrex» وارد بازار شده که یادآور محصولات شرکت «Nutrex» است!


  خرید مطمئن
  اگر تا یکی دو سال پیش با نگاهی دقیق به وضعیت ظاهری مکمل‌ها می‌شد نسبت به اصل‌بودن آن اطمینان حاصل کرد، امروز دیگر حتی به چشم‌ها هم نمی‌شود اعتماد کرد! متاسفانه متقلبان مکمل‌های غذایی روز به روز پیشرفت می‌کنند و گاه چنان ظرافت‌ها را رعایت می‌کنند که حتی واردکنندگان رسمی آن محصولات را به شک می‌اندازند. در چنین شرایطی تنها 2 راه پیش رو دارید؛ اول: خرید از داروخانه‌ها که تحت نظارت و بازرسی دقیق هستند که هیچ محصولی را بدون مجوز قانونی عرضه نمی‌کنند دوم؛ ارتباط با نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های واردکننده مکمل‌های غذایی.


  ارتباط با نمایندگی‌های اصلی
  مجموع شرکت‌های واردکننده یا تولیدکننده مکمل‌های مجاز غذایی- ورزشی از مجموع انگشتان دو دست بیشتر نیست و تمام آنها دارای شمارة تلفن پاسخگویی به مصرف‌کنندگان می‌باشند.
  شما می‌توانید با یک تماس تلفنی، معتبرترین مراکز تهیه مکمل‌های غذایی نزدیک به محل سکونت خود را شناسایی کنید.
  از طرفی با تحقیق روی این شرکت‌ها می‌توانید از مشخصات ظاهری محصولات مجوزدار مطلع شوید.
  شهرستانی‌ها بیشتر مراقب باشند
  متاسفانه در شهرستان‌ها اطلاع‌رسانی کمتر است و به خاطر پایین‌بودن قدرت خرید در برخی شهرستان‌ها، اغلب موارد تخلف بیشتر به چشم می‌خورد به همین خاطر عزیزان شهرستانی دقت بیشتری باید داشته باشند.


  برای تهیه محصولات حتماً با نمایندگی‌های معتبر در تماس باشند.
  همه می‌توانند کمک کنند حتی شما!
  فروش مکمل‌های تقلبی مساوی است با بازی‌کردن با جان مصرف‌کنندگان ، به همین خاطر موضوع را جدی بگیرید و برای خودتان به عنوان یک مصرف‌کننده احترام قائل شوید و در صورت برخورد با موارد:
  1- مکمل‌های تقلبی که اصل آن با مجوز بهداشت در بازار موجود است و نمایندگی معتبر دارد
  2- مکمل‌های تقلبی که پایه و اساس ندارند
  3- مکمل‌هایی که تاریخ آنها تغییر پیدا کرده است.
  با مراکز ذی‌صلاح تماس بگیرید تا دست بسیاری از سودجویان کوتاه شود.
  در اینجا تعدادی از شرکت‌های معتبر که نمایندگی مکمل‌های غذایی با مجوز وزارت بهداشت و درمان را دارند برای شما معرفی می‌کنیم.
  شرکت اکسیر بدنسازان جوان وارد کننده محصولات Saturn
  شرکت شیرپویان تولیدکنندة محصولات PNC
  شرکت پارس مکمل وارد‌کننده محصولات Weider
  شرکت لیان‌آسا واردکننده محصولات Gensan
  شرکت تدارک کالای سبز واردکننده محصولات PVL
  شرکت کیان‌طب پاسارگاد واردکننده مکمل لیناویت
  شرکت حکیم مومن تبریزی تولیدکننده چربی‌سوز کارویل
  شرکت کارن ناتری‌لایف واردکننده محصولات اینتراکتیو
  شرکت بهتن‌آفرینان واردکننده محصولات مکس‌ماسل
  شرکت اوشه‌نیرو وارد‌کننده محصولات آلتیمیت
  شرکت داروسازی ابوریحان تولیدکننده قرص لاغری ونوستات
  شرکت AST واردکننده محصولات AST

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 20:36 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 •  

  سوخت چربی ها با لبنییات


  یکی از سوالات مورد علاقه ی افراد چاق آن است که آیا ماده غذایی وجود دارد که با خوردن آن، لاغر شویم؟ آنها می گویند، می دانند اگر کم بخورند لاغر می شوند، ولی می خواهند بدانند چه مواد غذایی وجود دارند که هم آن را بخورند و هم وزن کم کنند. واقعیت این است که بدون تغییر عادات غذایی کاهش وزن میسر نیست، ولی بعضی از گروه های غذایی هستند که در تعادل وزن اهمیت دارند. یکی از این مواد غذایی لبنیات است، تا جایی که بعضی از مطالعات ادعا کرده اند که با مصرف زیاد لبنیات، حتی با مصرف کالری بیشتر، می توانید چربی های خود را سوزانده و لاغر شوید!یک مطالعه ی جدید نشان داد: افرادی که سه بار در روز لبنیات مصرف می کنند، نسبت به کسانی که فقط یک بار لبنیات مصرف می کنند یا اصلا نمی خورند، در کنترل وزنشان موفق تر هستند.یکی از تئوری های مطرح درباره تاثیر لبنیات در کنترل وزن، به نقش کلسیم اشاره دارد. مطالعات روی موش های آزمایشگاهی نشان داد که رژیم غنی از کلسیم، افزایش وزن و مصرف زیاد چربی در موش های پرخور را کاهش می دهد. مطالعات انسانی نیز نشان داده که کلسیم به از بین رفتن چربی کمک می کند، زیرا کلسیم، نگهداری چربی به وسیله سلول را مشکل می کند.هیچ ماده غذایی معجزه آسایی برای کاهش وزن وجود ندارد، بلکه حفظ تعادل بین مصرف مواد غذایی از گروه های مختلف، مهم است. اما افرادی که می خواهند به وزن ایده آل خود برسند، مصرف لبنیات به ویژه نوع کم چرب را نباید فراموش کنند.در مطالعه اخیر روی 338 مرد و زن چاق، از آنها خواسته شد برای مدت 3 ماه مصرف کالری خود را کم کنند. از میان افراد شرکت کننده در این مطالعه، افرادی که حداقل 10 درصد از وزن بدن خود را از دست داده بودند، برای مرحله بعدی مطالعه انتخاب شدند. سپس از یک گروه خواسته شد یک بار در روز و گروه دوم سه بار در روز لبنیات مصرف کنند. نکته ی شگفت انگیز در این مطالعات این بود که کاهش وزن افرادی که لبنیات بیشتری مصرف می کردند، حتی با دریافت انرژی بیشتر، مشابه با کسانی بود که رژیم غذایی کم کالری تر و لبنیات کمتری مصرف می کردند. جالب است بدانید که این اثرات، فقط ناشی از کلسیم موجود در این مواد غذایی نیست.افراد چاق و یا کسانی که از دوران کودکی استعداد چاقی دارند، باید لبنیات کم چرب مصرف کنند، زیرا چربی اشباع موجود در لبنیات پرچرب، قطعا اثرات مطلوب این گروه مواد غذایی را در کنترل وزن از بین می برد.هیچ ماده غذایی معجزه آسایی برای کاهش وزن وجود ندارد، بلکه حفظ تعادل بین مصرف مواد غذایی از گروه های مختلف، مهم است. اما افرادی که می خواهند به وزن ایده آل خود برسند، مصرف لبنیات به ویژه نوع کم چرب را نباید فراموش کنند.

  محمد نقوی

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 20:35 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 •          
  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:31 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 • [ادامه مطلب]   []

 • براى جلوگیرى از بروز مشکلات گوارشى مثل یبوست، در طول رژیم حتماً مقدار روغن ذکر شده در رژیم خود را ( که بهتر است روغن زیتون باشد)، فراموش نکنید.

  *حبوبات را که منابع بسیار خوب پروتئین و فاقد چربی هستند را در رژیم خود استفاده کنید. فقط قبل از طبخ حتماً آنها را خیس کنید تا از نفخ آنها کاسته شود. براى جلوگیرى از نفخ احتمالى پس از صرف حبوبات یک استکان کوچک عرق نعنا یا عرق رازیانه را به شما توصیه مى کنم.
   

     


  *در طول رژیم خود این ضرب المثل انگلیسى را به خاطر داشته باشید که خوردن روزانه یک عدد سیب شما را از مراجعه به پزشک بى نیاز مى کند (بهتر است، سیب با پوست میل شود). بهتر است در طول رژیم مصرف میوه هاى بسیار شیرین نظیر موز، زرد آلو، خربزه و... را محدود کنید.در متون قدیمى به نقش گیلاس و انگور در کاهش وزن(البته به میزان حساب شده و به صورت ناشتا) اشاره شده است. مصرف سبزیجات، چه به صورت خام و چه پخته، به دلیل داشتن کالری کم ، در رژیم لاغری آزاد است.

  *همچنین مصرف یک لیوان آب (آب ولرم بهتر است) همراه با یک عدد لیموى تازه یا آب لیمو، در اتمام هر وعده غذایى توصیه مى شود.

  *از سبزیجات، مصرف شلغم چه به صورت خام در سالاد و چه به صورت پخته (چون در طبخ احتیاج به روغن ندارد)،همچنین اسفناج پخته و انواع دیگرى از سبزیجات به دلیل کم کالرى بودن آنها توصیه مى شود. گوجه فرنگى یکى از سبزیجات کم کالرى و سرشار از ویتامین C است، بنابراین اگر نسبت به آن آلرژى غذایى ندارید مصرف آن را در رژیم غذایى خود قرار دهید.

  *درباره طبخ برنج بهتر است، برنج به صورت کته و با مقدار خیلی کمی روغن مایع پخته شود.همچنین همراه برنج اگر پیاز خورده شود، ویتامین هاى B برنج جذب مى شود.

  *ضرب المثل دیگرى وجود دارد که مى گوید ماهى غذاى مغز است، بنابراین حداقل هفته اى یک بار ماهی بخورید.

  *چاى و قهوه را حداقل یک ساعت پس از صرف غذا و حتى الامکان به صورت رقیق بنوشید (بیشتر از 7 فنجان رقیق در روز توصیه نمى شود).

  *همراه غذاهاى گوشتى از منابع ویتامین C مثل آب مرکبات ( پرتقال، لیمو و نارنج )،جعفرى تازه، گوجه فرنگى، فلفل دلمه ای و ... استفاده کنید تا آهن آن بهتر جذب شود.
   


  *لازم است بدانید که سویا از منابع بسیار عالى پروتئین گیاهی (بدون چربى) است که در کاهش چربى هاى خون نیز اثرات شگرفى دارد (کلسترول، LDL، ترى گلیسیرید). این ماده غذایى براى خانم هایى که دوران یائسگى را مى گذرانند بسیار سودمند است و همچنین براى خانم هاى شیرده و افراد مبتلا به پوکى استخوان هم نافع است.

  *نوشیدن 8 لیوان آب در روز را فراموش نکنید و هر روز پس از برخاستن از خواب یک لیوان آب ولرم یا یک عدد میوه میل کنید.

  *به طور کلى سعى کنید لبنیات مصرفى شما از نوع کم چرب باشد. فراموش نکنید که غفلت از خوردن شیر و فرآورده هاى لبنى، اثرات مضر جبران ناپذیرى مانند پوکى استخوان را به دنبال خواهد داشت، پس مصرف حداقل 2 لیوان شیر یا ماست در روز را فراموش نکنید.

  *بشقاب غذاى خود را کوچک انتخاب کنید، غذاى خود را کشیده و در جایى دورتر از منبع اصلى غذا (دیس، قابلمه و...) آن را میل کنید. سعى کنید قاشق را در فواصل بردن به دهان در بشقاب بگذارید و مجدداً بردارید و اگر مى توانید از چنگال استفاده کنید. در طی رژیم لاغری سعی کنید هر روز صبح به صورن ناشتا ، یک لیوان آب ولرم بنوشید.
   


  *سبزیجات برگ سبز تیره و میوه هاى زرد رنگ سرشار از ویتامین A و یا پیش ساز آن است، بنابراین از مصرف برگ سبز رنگ تیره کاهو امتناع نورزید و به خوردن میوه ها و سبزیجات سبز و زرد توجه داشته باشید. طالبى یکى از منابع بسیار عالى این ویتامین است. هویج، کاهو، بروکلى، لوبیا سبز، بامیه، هلو و ... سرشار از ویتامین A است.

  *مصرف مواد غذایی مثل ترشى، خیار شور، آدامس هاى بدون قند، چاى، قهوه و چاشنى هاى ترش به دلیل کم کالرى یا بدون کالرى بودن آزاد است، ولى مصرف بسیارى از آنها براى شما مشکل تغذیه اى (در صورت زیاده روى) ایجاد مى کند، پس استفاده کم از آنها را در برنامه غذایى خود داشته باشید.

  *گردو و بادام از بهترین دانه هاى گیاهى هستند که هر 2 عدد گردوى کامل معادل 1 قاشق غذا خورى روغن مایع و یک قاشق مربا خورى روغن جامد، کره، مارگارین کالرى دارد، چربى آن بسیار مفید بوده و قابل استفاده در میان وعده ها و یا همراه با سالاد است.

  *عدس از منابع بسیار عالى پروتئین است. حاوى ویتامین هاى B و مواد معدنى است، مصرف آن را به شکل عدسى (بدون افزودن آرد و سیب زمینى) بسیار توصیه مى کنم.

  *در رژیم کاهش وزن تاکید اساسى بر مصرف شام زود هنگام (قبل از ساعت Cool است. بنابراین به شما توصیه مى کنم قبل از خواب یک لیوان شیر ولرم بنوشید، زیرا شیر گرم مدت زمان بیشترى در معده مى ماند و احساس سیرى بیشترى در طول شب خواهید داشت. همچنین شیر ولرم باعث آرامش اعصاب می شود و می توانید خواب راحتی داشته باشید.

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:30 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 •   تمرین هوازیتمرین هوازی بخش فوق‌العاده مهمی از هر برنامه چربی‌سوزی به حساب می‌آید. در این برنامه ما فقط 2 جلسه تمرین 30 دقیقه‌ای هوازی برای هر هفته در نظر گرفته‌ایم. با همین 2 جلسه می‌توانید چربی‌سوزی خوبی را تجربه کنید و سرعت سوخت و ساز بدن را نیز بالا نگهدارید. چنانچه در پیشرفت خود در چربی‌سوزی با مشکلی مواجه شدید می‌توانید جلسات تمرین در هفته خود را به 4 الی 5 جلسه برسانید. اما به شکلی دقیق عملکرد خود را در تمرینات با وزنه هم تحت نظر داشته باشید و البته مراقب نشانه‌های تمرین‌زدگی هم باشید.تمرین با وزنهخیلی‌ها وقتی برای چربی‌سوزی در تلاش هستند تمرینات با وزنه را از برنامه کاری خود حذف می‌کنند. این یک اشتباه بزرگ است چرا که تمرین با وزنه باعث می‌شود عضلات روی فرم باقی بمانند. چنانچه حین رژیم تمرین با وزنه انجام ندهید در نهایت مقادیر زیادی از عضلات خود را از دست خواهید داد. بزرگترین دشمن افرادی که رژیم می‌گیرند عضله‌سوزی است. عضلات برای حفظ خود نیاز به مقادیر زیادی کالری دارند. موضوع خیلی ساده است، هر چه عضله بیشتری داشته باشید چربی بیشتری هم خواهید سوزاند. اگر با وزنه تمرین نکنید باید با عضلات خود خداحافظی کنید و هم‌چنین سوخت و ساز بدن‌تان هم کاهش می‌یابد.جالب است بدانید کالری‌سوزی ناشی از تمرین با وزنه صرفاً به مدتی که در باشگاه هستید محدود نمی‌شود. تمرین با وزنه باعث افزایش قابل توجه متابولیسم بدن برای مدت چند ساعت بعد از تمرین می‌شود. بنابراین در واقع حتی وقتی باشگاه را ترک می‌کنیم باز هم در بدن کالری می‌سوزد.* با نظر به آنچه اشاره شد تمرین با وزنه بخش بسیار مهمی از برنامه چربی‌سوزی است.تقسیم برنامه‌ای که پیشنهاد می‌شود بدین صورت است:شنبه: سینه- سرشانه- پشت بازویکشنبه: هوازی- شکمدوشنبه: پا- پشت پا- ساق پاسه‌شنبه: هوازی- شکمچهارشنبه: زیربغل- جلوبازو- ساعدپنجشنبه: استراحتجمعه: استراحتتمرین شنبه1- در این روز 3 ست از حرکت پرس سینه با هالتر تا ناتوانی اجرا کنید که در هر ست به ترتیب در دامنه 10، 8 و 6 به ناتوانی برسید. بعد از 3 هفته به جای این حرکت پرس سینه با دمبل را اجرا کنید سپس بعد از 3 هفته به همان حرکت با هالتر تغییر رویه دهید.2- حرکت دوم پرس بالاسینه با هالتر است که باید 3 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 8 و 6 اجرا کنید. این حرکت هم را نیز باید هر 3 هفته یکبار با پرس بالاسینه با دمبل تعویض کنید.3- حرکت سوم قفسه سینه با دمبل است که آن را 1 ست با 10 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید کفایت می‌کند.4- قفسه بالاسینه با دمبل هم چهارمین حرکت است که باید آن را یک ست 10 تکراری تا ناتوانی اجرا کنید.5- حرکت پنجم هم قفسه با دمبل سبک است که باید یک ست سبک با 10 الی 12 تکرار آن را اجرا کنید تا فقط عضلات کشش یابند و هیچ ناتوانی هم نباید در کار باشد.6- حرکت اول پرس سرشانه نشسته با دمبل است که باید 3 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 8 و 6 از آن اجرا کنید.7- حرکت بعدی نشر از جانب ایستاده است که آن را نیز باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید.بعد از 3 هفته اجرای پرس سرشانه با دمبل نشسته و نشر از جانب ایستاده، باید مدت 4 هفته فقط حرکت کول با هالتر را اجرا کنید آن هم 5 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 10، 8، 6 و 6 و بعد از آن مجدد به همان 2 حرکت برسید.8- حرکت بعدی پشت بازو با کابل است که باید 3 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 8 و 6 اجرا کنید. بعد از 3 هفته حرکت را با پشت بازو خوابیده تعویض کنید و این تعویض را هر 3 هفته یکبار انجام دهید.9- حرکت پشت بازو خمیده با دمبل را باید 3 ست تا ناتوانی اجرا کنید تا تمرین به پایان برسد.نکته: وقتی می‌گوییم ست‌ها را با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید یعنی باید وزنه را در حدی انتخاب کنید که در دامنه‌های ذکر شده به ناتوانی برسید.سرعت اجرای تکرارها: تحت کنترل حرکات را اجرا کنید و صرفاً وزنه‌ها را جابجا نکنید 1 ثانیه صرف بالابردن وزنه و 2 ثانیه هم صرف پائین بردن وزنه کنید.استراحت بین ست‌ها: بین ست‌ها 1 الی 5/1 دقیقه استراحت کنید. بین تمرین عضلات مختلف هم 2 الی 3 دقیقه استراحت در نظر بگیرید.تمرین یکشنبه1- 30 دقیقه تمرین هوازی در محدوده ضربان قلب 60 الی 70 درصد از حداکثر ضربان قلب مجاز با یکی از دستگاه‌های دوچرخه ثابت یا...2- حرکت اول تمرین بالاکشیدن پاها در حالت خوابیده است که ابتدا باید 30 تکرار از آن اجرا کنید و سپس 30 ثانیه هم پاها را روی هوا نگهدارید.3- کرانچ حرکت بعدی است که باید با 20 تکرار شروع کنید و سعی کنید به 50 برسید.4- کرانچ چرخشی را باید برای هر سمت بدن 20 تکرار اجرا کنید و به مرور به 50 برسانید.5- حرکت بعدی باز هم کرانچ است که باید 20 تکرار انجام شود و به مرور به 50 برسد. استراحت بین ست‌ها باید حدود 30 دقیقه باشد.نکته: تمرین هوازی وجه بسیار مهمی از تمرینات است. این نوع تمرین به میزان زیادی چربی می‌سوزاند. توجه داشته باشید که اگر بدن به یک نوع تمرین عادت کند کالری کمتری خواهد سوزاند و در نتیجه متابولیسم آن کمتر می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل می‌توانید حرکات تمرین را در هر برنامه تغییر دهید.به عنوان مثال برای تنوع در تمرین هوازی می‌توانید این طور عمل کنید:هوازی هفته اول: الپتیکالهوازی هفته دوم: دوچرخه ثابتهوازی هفته سوم: دستگاه پلههوازی هفته چهارم: تکرار سیکلچنانچه نمی‌توانید هر هفته برنامه هوازی خود را تغییر دهید حداقل هر 3 هفته یکبار این کار را انجام دهید.تمرین دوشنبه1- پرس سینه یا اسکوات حرکت اول این برنامه است که باید 3 ست با تکرارهای 10، 8 و 6 تا ناتوانی اجرا شود.2- حرکت دوم جلوپا است که آن را نیز باید 3 ست با 10، 10 و 10 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید و بعد از هر 3 هفته جای آن 3 ست از حرکت سی‌سی اسکوات را انجام دهید و هر 3 هفته این تعویض را داشته باشید.3- حرکت سوم پشت پا خوابیده است که باید 3 ست با 10، 10 و 8 تکرار اجرا کنید و بعد از هر 3 هفته به جای آن پشت پا ایستاده را 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار انجام دهید.4- حرکت بعد 5 ست از حرکت ساق پا نشسته است که باید با 10، 10، 8، 8 و 6 تکرار اجرا کنید و بعد از هر 3 هفته آن را با ساق ایستاده عوض کنید و دوباره 3 هفته بعد به حرکت اول بازگردید.سرعت اجرای تکرارها: طی 1 ثانیه وزنه را بالا برده و طی 2 ثانیه آن را پائین بازگردانید.استراحت بین ست‌ها: حدود 1 الی 5/1 دقیقه بین ست‌ها استراحت کنید. بین تمرین عضلات مختلف هم 2 الی 3 دقیقه استراحت داشته باشید.تمرین چهارشنبه1) حرکت اول زیربغل سیم‌کش از جلو است که باید 5 ست تا ناتوانی آن را با تکرارهای 10، 8 و 6 اجرا کنید و بعد از 3 هفته به جای آن نوع دست جمع را اجرا کنید و 3 هفته بعد دوباره به نوع دست باز برگردید. اگر هم بخواهید نمی‌توانید از بارفیکس به جای آن حرکت استفاده ببرید.2) زیربغل تک‌دمبل خم حرکت دوم است که باید آن را 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار انجام دهید و بعد از 3 هفته آن را با حرکت زیربغل قایقی عوض کنید.3) نشر خم با دمبل حرکت سوم است که 3 ست با 10 تکرار انجامش در حالت ایستاده توصیه می‌شود و حرکت تعویضی آن هم خودش است اما به صورت نشسته.4) جلوبازو ایستاده با هالتر اولین حرکت تمرین جلوبازو است که باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی از آن اجرا کنید و بعد از 3 هفته هم به جای آن جلوبازو نشسته با دمبل را انجام دهید.5) حرکت دوم برای جلوبازوها که حرکت آخر هم برای این عضلات است جلوبازو تک دمبل خم است که باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید و هر 3 هفته یکبار آن را با جلوبازو دمبل تناوبی به مدت 3 هفته تعویض کنید.6) حرکت بعدی مچ با هالتر است که باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار اجرا کنید.7) مچ برعکس آخرین حرکت است که باید 3 ست تا ناتوانی با 10، 8 و 6 تکرار انجام شود.روش‌های تقسیم انتخابیهر شخصی دوست دارد در زمان‌های خاص و روزهای مورد علاقه خودش تمرین کند بنابراین برای آنکه محدود به برنامه تقسیمی ارائه شده شوید دو نوع تقسیم دیگر را نیز معرفی می‌کنیم تا در انتخاب‌ها بتوانید راحت‌تر عمل کنید.نمونه تقسیم (1)

  شنبه

  سینه- سرشانه- پشت بازو

  یکشنبه

  هوازی- شکم

  دوشنبه

  ران- پشت پا- ساق

  سه‌شنبه

  هوازی- شکم

  چهارشنبه

  زیربغل- جلوبازو- ساعد

  پنجشنبه

  استراحت

  جمعه

  تکرار سیکل

  نمونه تقسیم (2)

  شنبه

  سینه- سرشانه- پشت بازو

  یکشنبه

  هوازی- شکم

  دوشنبه

  زیربغل- جلوبازو- ساعد

  سه‌شنبه

  ران- پشت پا- ساق

  چهارشنبه

  استراحت

  پنجشنبه

  تکرار سیکل

   

  برنامه‌ای که ارائه شده چندان ساده نیست اما وقتی با رژیم معرفی‌شده ترکیب شود می‌تواند نتایج باورنکردنی در چربی‌سوزی به وجود آورد. باید از خودتان بپرسید که داشتن بدن بزرگ و خوب چقدر برایتان ارزش دارد. اگر برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است پس مردانه به تلاش بپردازید.

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:29 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • * اثرات درمانی و نحوه تهیه :
  برای تهیه سرکه سیب، سیب های آبدار و کوچک و معطر که کاملا" رسیده باشند را داخل دستگاه پرس می ریزیم. اگر بخواهیم عصاره سیب زودتر به سرکه تبدیل شود به آن مخمر اضافه می کنیم.
  * تهیه عصاره سیب پیش از تهیه سرکه سیب :
  1- سیبها را بشوئید( 5 کیلوگرم) و آنها را4 قسمت کنید. سیب ها را در یک آبمیوه گیری بریزید و آب آنها را بگیرید.
  2- آب میوه را همراه با تفاله های سیب در یک بشکه بزرگ شیشه ای یا ظرف سفالی بریزید. آنها را با کمی آب رقیق کنید و به اندازه نوک چاقو مخمر و چند تکه نان گندم سیاه به آن بیفزایید تا تخمیر سریع تر صورت بگیرد.
  3- یک باد کنک بزرگ را روی بشکه پر شده بکشید تا کاملا" کیپ و محکم شود. وقتی بشکه به الکل تبدیل می شود، الکل دی اکسید کربن می سازد و دی اکسید کربن بادکنک را باد می کند.
  4- بشکه را حدود 4 هفته در همان حالت بگذارید تا شکر آن به الکل تبدیل شود. بعد از آن مایع آماده است. در محیط گرمتر زودتر آماده می شود. دما نباید بالاتر از 60درجه سانتی گراد باشد.
  * سرکه :
  1- مایع بدست آمده را در شبکه ی پهن و صافی بریزید.(باید حداکثر 4/3پر باشد)
  2- با افزودن کمی سرکه سیب به عصاره داخل بشکه عمل تخمیر سریع تر انجام می شود.
  3- بشکه را با یک دستمال کتابی ضخیم یا توری بپوشانید اما محکم نکنید.
  4- دمای حرارت مناسب 26 تا 28 درجه سانتی گراد است.
  5- بعد از دو سه ماه سرکه می رسد . پیش از ریختن سرکه در بطری باید آن را از یک دستمال کتان تمیز یا صافی قهوه عبور دهید تا سرکه صاف شود.
  6- سرکه را در بطری های نیم لیتری بریزید و در آن ها را با چوب پنبه محکم کنید.
  * محتویات با ارزش در سرکه سیب :
  بر اساس یک تحقیق علمی درباره سرکه مشخص شده است که بیش از 90 نوع ماده مختلف در آن وجود دارد. مواد موجود در سرکه سیب عبارتند از: 13 نوع اسید کاربول، چهار نوع آلدئید، 29 نوع کتون، 18 نوع الکل مختلف، 8 نوع اسید سرکه و غیره.
  * سرکه سیب : دارو
  عسل مزه اسیدی سرکه سیب را کم می کند و سرت راز ویتامین ها، مواد معدنی، عناصر کمیاب، آنزیم ها و مواد ضد باکتری است.
  پدر سرکه سیب درمانی_ دی. سی. جارویس_ برای داشتن سلامت کامل و زندگی طولانی نوشیدن روزانه مخلوط( دو قاشق چایخوری سرکه سیب + یک لیوان آب + یک یا دو قاشق چایخوری عسل ) را توصیه کرده است
    
      مواد اصلی موجود در سرکه سیب
   
  مواد معدنی( عناصر کمیاب)                      ویتامین ها پتاسیم                                                ویتامین C
  سدیم                                                 ویتامین E
  کلسیم                                                ویتامین A
  منیزیم                                                 ویتامین B1
  فسفر                                                 ویتامین B2
  کلر                                                     ویتامین B6
  سولفرد ( گوگرد)                                    بتا کاروتین
  مس                                                   ویتامین p موجود در مواد فلاوونوییدی
                                                           ( flavonoid ) که از گیاهانی خاص گرفته 
                                                           می شود مثل سویا)
  آهن
  سیلیسیم                                                  فلور 

  * تأمین پتاسیم با سرکه سیب :
  از آنجا که سرکه سیب تأمین کننده بسیار مناسب پتاسیم است، می توان در هنگام بروز بیماری ها( مانند خستگی های جسمی و روحی، حالت های کوفتگی، اختلالات حافظه، بی اشتهایی، اختلال در فعالیت قلب و شل و چروک شدن پوست) که اغلب مربوط به کمبود پتاسیم است. با مصرف مرتب سرکه سیب در طول زمان به نتایج شگفت انگیزی رسید. با دفع آب زائد در بدن به کمک پتاسیم، مقدار زیادی نمک طعام موجود از بین می رود.
  اثرات پکتین از بروز اختلال در گردش خون و آهکی شدن شریان ها تا حد زیادی جلوگیری می کند.
  نسبت به دیگر مواد، قدرت طولانی تری در بدن باقی می ماند، به این دلیل که در آب محلول است و مثل مواد فیبری
  مستقیمتا" در خون ترشح نمی شود، به گفته دیگر، پکتین به عنوان یک ماده قوی مدت طولانی تری وظیفه اش را
  انجام می دهد
  یک تحقیق جنجالی در مورد سرکه سیب یک مجله تخصصی پزشکی در استرالیا اعلام کرد که می توان از سرکه به عنوان یک کمک اولیه به بهترین شکل
  استفاده کرد. در صورت تماس پوست با گیاه گزنه دردهای شدید، تهوع و گاهی بیهوشی پیش می آید اما با استفاده
  از سرکه می توان محل تماس را شستشو داد. در استرالیا بسیاری از مردم در نتیجه حمله کوسه ها می میرند کسی
  که هنگام شنا در کنار دریا یک بطری کوچک سرکه همراه داشته باشد خود را در برابر بدترین حادثه مسلح کرده
  است!
  در این شرایت می توان تا رسیدن پزشک بر بالین بیمار، پوست آسیب دیده را با سرکه خالص تمیز کرد. بر اساس
  جدیدترین تحقیقات، سرکه سیب ماده ای در خود دارد که برای رشد جفت جنین در طول بارداری مفید است. اگر
  چه درباره ماهیت این ماده هنوز چیزی مشخص نشده است شاید پای یک ویتامین ناشناخته در میان باشد! در هر
  حال میل و علاقه زنان باردار به غذاهای اسید دار و ترش مزه برای همه ما روشن و قابل درک است.
  1- بر اساس بررسی آنسل کیز خوردن یک سیب، پیش از خواب، قند خون را در سطح عادی نگه می دارد و
  آرامش شبانه را به دنبال دارد.
  2- بسیاری از پزشکان سرکه رقیق شده را برای شناگرانی که از عفونت های گوش رنج می برند، توصیه می کنند.
  این افراد باید بعد از شنا گوش ها را با مخلوطی از آب جوش و سرکه بشویند. این کار گوش را ضد عفونی و از
  التهاب آن جلوگیری می کند.
  3- مجله داروشناسی ژاپنی این خبر را منتشر کرد که سرکه، تحت شرایطی، می تواند به زخم معده کمک کند.( در
  صورتی که اثر سوء مصرف الکل از بین رفته باشد)با وجودی که هنوز در این باره تحقیقی انجام نشده، تصور همه این است که سرکه از این راه تولید شیره معده را تحریک و معده را در برابر مضرات الکل حفظ می کند.
  کلسیم یک ماده سازنده مهم برای بدن است که به میزان زیاد در سرکه سیب یافت می شود.
  * سرکه سیب یک ماده نگهدارنده و ضد عفونی کننده : سرکه هم مانند سرما میکروب هایی را که باعث کپک زدن یا گندیدن خورا کیها می شود از بین می برد. تانیک موجود در سرکه سیب قابلیت پایداری به مواد غذایی می دهد.
  * سه ماده نگهدارنده در سرکه سیب : _ جوهر سرکه _ تانیک( مازو) _ اسید پروپیون
  پیشگیری و درمان با سرکه بیماری                       روش مصرف گلو درد                      غرغره کردن

  التهاب گلو                 غرغره کردن التهاب و تورم لثه          غرغره کردن التهاب مثانه و کلیه         نوشیدن سرفه خشک               بخور دادن عفونت روده خفیف         نوشیدن بواسیر همراه با خارش     مالیدن در محل با دستمال مرطوب التهاب گوش                 شستشو، حمام بخار سرماخوردگی               بستن و پیچیدن سینه با دستمال آغشته به سرکه زخم ها و جراحات          مالیدن در محل بوی بد بدن                  مالیدن بر سطح پوست و ماساژ دادن التهاب یا تورم پوست       مالیدن در محل بیماری قارچی               مالیدن در محل و شستن انگشتان پا                   جورابها در سرکه 
  *
  نسخه پزشکی( طریقه مصرف سرکه سیب):
  دو قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب بریزید و به دلخواه یک تا دو قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید. برای تضمین سلامت عمومی، باید این مخلوط، هر روز صبح قبل از صبحانه نوشیده شود. در صورت تمایل می توانید یک لیوان دیگر هم هنگام نهار یا شام بخورید. افرادی که معده حساسی دارند و مصرف این معجون به صورت ناشدا، معده آنها را اذیت می کند بهتر است آنرا بعد از صبحانه بنوشید. حتی اضافه کردن عسل، هضم آنرا آسانتر می کند. با این حال می توان میزان مواد موجود در این نوشیدنی را بر اساس ذائقه فردی تغییر داد. در ضمن می توانید سرکه سیب را با یک لیوان آب سبزیجات، آب گوجه فرنگی یا آسیب یا هر نوشیدنی سرد دیگری مخلوط کنید.
  *
  آیا شما هم به یک دوره معالجه با سرکه سیب نیاز دارید : آیا از تنبلی روده رنجر میبرید (احساس سیری،اسهال، یبوست، حالت تهوع) آیا عصبانی و افسرده هستید؟

   آیا اغلب دچار سردرد می شوید؟ ایا در مفصل هایتان احساس درد می کنید؟ آیا بیشتر مواقع عصبی می شوید یا دوست دارید محیط دور وربرتان را شلوغ کنید؟

   آیا مستعد بیماری های عفونی هستید؟آیا اغلب دچار سرما خوردگی می شوید؟

  آیا زود خسته و کسل میشوید؟ آیا موهای شما مات است و برق نمی زند؟ آیا بعد از شانه زدن، موهای زیادی روی شانه باقی می ماند؟

  آیا ضخم هایتان دیر خوب می شود؟

   آیا بخشی از پوست بدنتان سفت شده ئ یا میخچه کف پایتان می بینید؟

  آیا اغلب دستها و پاهایتان سرد است ؟

   یا زود سردتان می شود؟ آیا حافظیتان ضعیف شده؟

   آیا برایتان سخت است که تصمیم گیری کنید؟

   آیا احساس می کنید غذاهایی که می خورید دیگر مثل قبل مزه نمی دهد؟

   آیا اغلب پوسیدگی دندان و التهاب لثه دارید؟

   آیا مشکل زیاد یا کم خوابی دارید؟ آیا برایتان سخت است که استراحت کنید؟

   آیا پلک چشمتان گاهی پرش دارد؟ اگر بیشتر جوابهای شما مثبت است باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشید. یک دوره درمانی با سرکه سیب می تواند درمان ایده آلی می تواند برای شما باشد.
  *دستور العمل های حیاتی
  تنگی نفس :
  افراد مبتلا به تنگی نفس شربت سرکه سیب و عسل را جرعه جرعه بنوشند بطوری که 30 دقیقه طول بکشد.
  نتیجه : آرامش بخش و ضد تشنج.
  آروغ زدن :
  برای جلوگیری از آروغ زدن زیاد نوشیدن ( سرکه سیب + آب) به هنگام غذا خوردن مشکل را بر طرف می کند.
  نفخ ( باد شکم :(
  نوشیدن سرکه سیب و عسل 5 دقیقه پیش از غذا توصیه می شود.
  نتیجه : زیاد شدن بزاق دهان و تسریع عمل هضم و کم کردن عمل تبخیر و عفونت گازهای ساخته شده در روده.
  ضعف مثانه :
  به افراد مبتلا به شب ادراری نوشیدن سرکه سیب با هر وعده غذایی توصیه می شود.
  لکه های پوستی :
  دستور العمل : فنجان سرکه سیب + قاشق چایخوری نمک را گرم کنید. سپس یک تکه پارچه ململ نازک را در آن خیس کنید و روی لکه ها بگذارید. پس از خشک شدن دوباره تکرار کنید.
  نتیجه : رفع ورم و از بین رفتن لکه ها.
  رفع رسوب گذاری :
  دوره درمانی جلوگیری از رسوب گذاری دو روز روزه بگیرید، در این مدت غذای سفت نخورید.
  آب معدنی، چای گیاهی یا چای میوه رقیق و عصاره سبزی بنوشید.
  در این مدت سه بار در روز از مخلوط آب، سرکه سیب و عسل استفاده کنید.
  رفع بوی بد دهان :
  غرغره کردن با مخلوط آب و سرکه سیب در طول دوره درمانی و روزه گرفتن، بوی بد دهان را از بین می برد و زبان« باردار» را پاک و تمیز می کند
  * چربی خون بالا :
  دستورالعمل : نوشیدن ( مخلوط 2 قاشق چایخوری سرکه سیب در یک لیوان آب) روزانه و به مدت طولانی، هر روز صب.
  * سرماخوردگی و تب خفیف :
  هنگام سرماخوردگی پوشیدن جوراب های پشمی آغشته به سرکه سیب باعث پائین آمدن تب می شود .
  * خستگی و کوفتگی :
  ماساژ سرکه سیب  
  1 2- تا 4 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیتر آب ولرم بریزید.
  2- همیشه مقدار کمی از آن را در دست بریزید و پشت سر هم روی دستها، شانه ها، شکم، سینه و پشت، ساق پاها و روی
  پاهایتان بمالید.
  3- پاها و دست ها و همچنین بدن را همیشه در جهت بالا به سمت قلب ماساژ دهید.
  4- بعد از آن خودتان را خشک نکنید، بلکه آنقدر روی پوست را بمالید تا سرکه سیب کاملا" وارد پوستتان شود.
  * ناراحتی های زنان :
  خانم هایی که ترشحات دوران قاعدگی آنها با درد و سوزش همراه است، می توانند مخلوط دیگری از سرکه سیب را امتحان کنند.
  دستورالعمل : 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در 2 لیتر آب گرم بریزید و در طول دوران قاعدگی، هر روز ناحیه شرمگاهی را با این مخلوط شستشو دهید. پس از آن برای پیشگیری، هفته ای یک بار این کار را تکرار کنید.
  نتیجه : ضد عفونی کننده .
  * بیماری ( قارچ ) پوستی بین انگشتان پا :
  برای اینکه بیماری قارچ پوستی بین پا رفع شود، شب ها قبل از خواب بین انگشتان پا را با سرکه سیب خالص بشویید. همچنین می توانید جوراب های نخی را که در طول روز پوشیده اید، شب ها نیم ساعت در آب و سرکه ( 4 قسمت آب، یک قسمت سرکه) قرار دهید و سپس آنها را بشویید.
  نتیجه : ضد عفونی کننده.
  * سر درد :
  هر وقت بر حسب تجربه احساس کردید ممکن است دچار سردرد شوید، پیشانی، شقیقه ها و پشت گردن را بارها با سرکه سیب خالص کمپرس کنید.
  بخور سرکه سیب
  1- سرکه سیب و آب را به اندازه مساوی در یک قابلمه کوچک بریزید.
  2- مخلوط را روی اجاق گاز گرم کنید.
  3- به محض اینکه بخار آن بلند شد، روی قابلمه خم شوید،یک دستمال روی سرتان بیندازید تا از بخار بلند شده
  بخور بگیرید.
  4- بخار را از راه بینی تان استنشاق کنید. چشم هایتان را ببندید و بگذارید تا بخار روی تمام سرتان اثر بگذارد.
  5- بخار را تا وقتی که برایتان مطبوع و خوشایند است (کمتر از5 دقیقه) استنشاق کنید.
  6- بعد از آن بسیار خوب است که مدتی در آرامش باشید.
  * واریس :
  مالیدن سرکه سیب خالص برای التیام درد واریس توصیه میشود.
  * عادت ماهانه :
  در دوره قاعدگی، نوشیدن یک لیوان نوشابه وعسل و سرکه سیب در صبح می تواند خونریزی بسیار شدید را کاهش دهد. بر اساس گزارشهای تجربی نهتر است حدود چهار روز پیش از شروع پریود، از خوردن سرکه سیب پرهیز کنید.
  نتیجه: کم شدن خونریزی، منعقد کننده خون.
  * خستگی چشم:
  در صورتی که چشمانتان هنگام مطالعه یا تماشای تلویزون زود خسته می شود، یا به روشنایی نور حساسیت نشان می دهد، نوشیدن صبحگاهی نوشابه عسل و سرکه سیب ( با دو قاشق چای خوری عسل) خدمت با ارزشی به شما میکند. نوشیدن سرکه سیب به خاطر بتاکاروتین موجود در آن از ابتلا به آب مروارید نیز پیشگیری می کند.
  حمام هنگام دردهای عضلانی
  1- به حمام گرم، بک تا 2 لیوان فنجان سرکه سیب اضافه کنید.
  2- در زیر آب، از پاهایتان تا گردن را به آرامی با دستکش یا برس ماساژ دهید.
  3- پس آن بهتر است دراز بکشید و استراحت کنید.
  * گرفتگی عضلات :
  برای درمان گرفتگی های عضله های به هنگام ورزش کردن یا هنگام بیدار شدن از خواب، هر روز صبح محلول آب، سرکه سیب و عسل بنوشید.
  * خون دماغ :
  نوشیدن سرکه سیب به طور مرتب توصیه می شود و در هنگام خونریزی دستمال پشمی آغشته به سرکه را آرام جلوی بینی اش نگه دارد تا خونریزی بند بیاید.
  نتیجه : تسریع در انعقاد خون، ضد عفونی کننده.
  * تیک های عصبی :
  2/1لیوان آب و  2 /1 آب گیریپ فروت یا آب پرتغال را با یک قاشق چایخوری سرکه سیب مخلوط کنید و هر روز پیش از ظهر آن را بنوشید.
  * گوش درد :
  بخور برای گوش درد
  1- یک فنجان سرکه سیب را با 2 فنجان آب، گرم کنید.
  2- سپس گوش را بالای قابلمه نگه دارید تا بخار آن به گوش برسد; اما مراقب باشید که بخار داغ، گوش را نسوزاند.
  * بیماری های رماتیسمی و نقرس :
  مصرف روزانه سرکه سیب_ بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و به مدت طولانی_ از بیماری های رماتیسمی و نقرس پیشگیری می کند.
  نتیجه : جلوگیری از ته نشین شدن رسوبات، جلوگیری از رسیدن سموم روده به اندام ها.
  * بی خوابی و خستگی مزمن :
  نوشیدن فنجان عسل + 3 قاشق چایخوری سرکه سیب به هنگام خوابیدن.
  نتیجه : پتاسیم و آهن و منیزیم و عسل آرامش بخش می باشند.
  * سکسه :
  برای رفع سکسه یک قاشق شکر بخورید و 5 قطره سرکه سیب خالص در دهانتان بچکانید.
  * آرام کننده درد :
  تنتور; مسکن درد

  1- 500 گرم ترب کوهی ساییده شده تازه را در در ظرف شیشه ای بریزید و روی آن را با2/1 لیتر سرکه
  سیب پر کنید.
  2- در ظرف را محکم ببندید و به مدت 2 تا 3 هفته در جای خنک و تاریک قرار دهید.
  3- پس از آن مایع را از صافی رد کنید.
  * سرماخوردگی :
  گرفتگی بینی ناشی از سرماخوردگی بوسیله بخور دادن با سرکه سیب رقیق رفع می شود.
  * ناراحتی های دوران بارداری :
  سیب دارویی ضد تهوع است. صبح ناشتا یا بعد از صبحانه یک لیوان نوشیدنی عسل و سرکه سیب را بنوشید.
  نتیجه : تولید مواد معدنی_ تحریک تجزیه و ترکیب_ محافظت از رشد جفت جنین
  * عرق کردن در شب :
  قبل از خواب با آب سرکه سیب رقیق خودتان را ماساژ دهید.
  نتیجه : تعادل میزان PH یا اسید پوست، شاداب کننده و آرامش بخش.
  * سر گیجه :
  نوشیدن شربت سرکه سیب و عسل به مدت 4 تا 6 هفته به همراه وعده های غذایی توصیه می شود.
  نتیجه : جبران کمبود مواد معدنی، تسریع گردش خون، شاداب کننده.
  * سوزش معده :
  اغلب به دلیل کمبود جوهر نمک در شیره معده است که افراد مبتلا باید غذا را با سرکه مزه دار کنند.
  * آفتاب زدگی :
  ماساژ دادن قسمت های آفتاب زده با سرکه سیب یا حمام کامل ولرم با 2 فنجان سرکه سیب اثر خنک کنندگی دارد.
  نتیجه : خنک کردن پوست، ضد عفونی کننده و مسکن.
  * اضافه وزن :
  برای کم کردن اضافه وزن با هر وعده غذایی به تدریج یک لیوان آب با 2 قاشق چایخوری سرکه سیب بنوشید.
  * اختلالات گوارشی و تأثیر سرکه سیب بر روده :
  سرکه سیب از عفونت روده جلوگیری می کند. باکتری های پوسیده و عفونی روده را از بین می برد. مراقب محیط روده است. به عمل دفع سموم موجود در کبد کمک می کند. حرکت کرم مانند روده را تحریک می کند. یک تا سه بار در روز نوشیدنی سرکه سیب بنوشید.
  * درمان اسهال خفیف :
  در هنگام اسهال خفیف، حتی تا 6 بار در روز، محلول یک لیوان آب با یک قاشق چایخوری سرکه سیب را جرعه جرعه بنوشید.
  * کند کردن روند پیری :
  مصرف طولانی مدت معجون ( یک لیوان آب، 2 قاشق چایخوری سرکه سیب و 2 قاشق چایخوری عسل) در صبح باعث دیرتر پیرشدن می شود.
  * زگیل :
  یک قاشق غذاخوری نمک و 4 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان دردار مخلوط کنید و تکان دهید و کمی تنتور اضافه کنید و روزانه چندین بار به مدت طولانی روی زگیل بگذارید.
  * درمان زخم :
  سرکه سیب خون را خشک می کند. روزی سه بار نوشابه مخلوط سرکه سیب بنوشند.
  * بیماری های دندان و لثه :
  محلول آب و سرکه سیب برای مراقبت از دندان  
  1- یک قاشق چایخوری سرکه را در یک لیوان آب مخلوط کنید.
  2- صبح ها و شب ها بعد از مسواک زدن، دهان را با این محلول بشویید و غرغره کنید.
  3- با گذشت زمان متوجه می شوید که دندان هایتان سفید شده است
  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:28 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 •                   


  این دارو به دسته ای از داروها تعلق دارد که اصطلاحا سمژاتومیمتیک خوانده می شوند. افدرین ترکیبی هورمونی ندارد . خاصیت چربی سوزی آن از دیرباز شناخته شده است . افدرین با افزایش مختصر دمای بدن باعث سوخت و ساز کالری بیشتر و در نتیجه تشدید فرآیند چربی سوزی می شود. خاصیت چربی سوزی این دارو با مصرف همزمتن آن با داروهای آسپرین و کافئین دوبرابر میشود .


  افدرین همچنین خواص کاتابولیسم نیز دارد بنا براین میتوان از این دارو برای حفظ حجم و توده عضلانی نیز بهره برد. ورزشکاران از این دارو برای افزودن بر شدت تمرینات نیز بهره می برند.


  تذکر : توجه داشته باشید که هفته ای بیش از 3 بار به منظور ذکر شده از افدرین استفاده نکنید چرا که بدن نسبت به این طریقه مصرف سازکاری پیدا کرده و برای رسیده به نتیجه مطلوب دوزهای بیشتری را طلب خواهد کرد.


  عناوین تجاری گوناگون افدرین :


    Theodrine  ,   Ceepa  ,  Centeral  ,  Efedrin  ,  Ephedrine  ,  Mudrane 

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:25 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • خوردن نان شیرینی گرد(شبیه کیک یزدی است)،آبجو نوشیدن و پرداختن به آن.همه ی ما با این شرایط آشنایی داریم و همه ی ما از آنها صدمه خورده ایم.دوری از این مسائل همه را به 20_10پوند وزن کمتر می رساند که به عبارت دیگر یعنی بدنی زیباتر خواهیم داشت.آنها کاهش وزن کلی را خنثی می کنند و ما فقط باید بخواهیم تا آنها را کنار بگذاریم...همین حالا معمولا از پوندهای آخر وزن اضافه،سرسخت ترین آنها در مقابل از بین رفتن است.برای اکثر مردان این مقدار چربی در شکم و زیر سینه(که ما به آن فرم چاقی سیبی شکل می گوییم)و در زنها در رانها و کپل(که به آن فرم چاقی گلابی شکل می گوییم).گفته می شود که این افراد معمولا خیلی سریع چربی را جذب می کنند و وزن اضافه می کنند و بعد با پایداری که می توانند چربی از دست بدهند

  این سخن درباره ی این موضوع بدین جهت نادرست که وقتی چربی مصرف می کنیم برایمان دلچسب است و بطور مداوم آنها را وارد بدنمان می کنیم سپس بواسطه ی اجرای مقدار زیادی تمرینات تقویتی قلب و عروق می توانید آنها را از بین ببریم فقط باد روزهای زیادی را با محدود کردن مضحک کالری ها به سر ببرید(در حالی که نمی توان به طور موثری این کار را به مدت طولانی ادامه داد).

  از قطی ترین عوامل موثر در دوره های چربی سوزی،پایداری و تداوم است.زیرا موثرترین شیوه ی ضربه به بدن(با شیوه ی صحیح)در شیوه ی چربی سوزی است.در اینجا برخی از عناصر چربی سوز آورده شده است که در زمان چربی سوزها باید به آنها دقت داشته باشید

   

  نارنج تلخ

  Yohimbe یا yohimbine برای زنان عالی است

  Capsicum

  زنجبیل

  کافئین

   

  انواع مکمل های تولید شده برای کاهش وزن

   

   1.ترموژنیک

   

  مکمل های ترموژنیک به طور تحت اللفظی چربی سوزند(ترمو از کلمه ی آتش می آید).این دسته از مکمل ها از دو راه باعث ریزش چربی می شوند

  این مکمل ها با انتقال بافت های چربی مقاوم و جدا کردن آنها،چربی ها را در جریان خون رها کنند.بنابراین یک منبع قابل استفاده از انرژی در اختیار بدن قرار می گیرد تا در زمان تمرین از آن بهره ببرد.از انواع این ماده می توان به yohimbineاشاره کرد

  نوع دیگر ترموژنیک ها که می توان به آنها اشاره کرد دسته ای هستند که دمای کلی بدن را افزایش می دهند بنابراین بدنتان داغ می شود و سوخت و ساز بدن افزایش می یابد در نتیجه پایان روز کالری بیشتری مصرف می شود.از انواع این مکمل ها می توان به کافئین اشاره کرد

  2.چربی سوز های مکمل-آزاد کننده

  کافئین و افدرا به صورت توامان در اغلب چربی سوزها استفاده می شوند.اما افدرا جز مواد غیر مجاز محسوب می شود.این نوع محرک ها هوشیاری را افزایش می دهند و انسان را بی پروا می کنند(مثل انرژی که نوشیدن ردبول به انسان می دهد).بعضی از این محصولات محرک باعث رضایت شما می شود پس در انتخاب محرک ها هر چقدر دقیق باشید تاثیر آن بر روی سیستم عصبی مرکزی یتان نشان داده می شود.در هر حال تعدادی از افراد نسبت به این محرک ها حساسیت هایی دارند(از جمله عصبی شدن،سرخی صورت،بی تابی و ...)همین طور این افراد ممکن است همچنان  بخواهند با استفاده از محرک ها چربی سوزی کنند.

  3.بلوکه کننده های کربوهیدرات

  محصولات بلوکه کننده های کربوهیدرات،حاوی عناصری هستند که از طریق جلوگیری کردن از تولید آنزیم های گوارشی مانع هضم کربوهیدرات ها در بدن می شوند.نتیجه ی این کار این است که کربوهیدرات ها یی که مصرف می کنید به طور کامل هضم نمی شوند و بدین گونه دوباره جذب نمی شوند.از این طریق با افزایش ذخایر این مواد مغذی محدود می شود.این مواد می توانند در زمان تقلب کردن در رژیم به ثبات وزن شما کمک کنند چون کربوهیدرات ها جذب نمی شوند و همچنین از افزلیش ذخیره ی چربی نیز جلوگیری به عمل می آید و با این کار می توانید نتیجه ی بهتری را کسب کنید

  4.بلوکه کننده های چربی

  مکمل های بلوکه کننده ی چربی،در اصل همانند بلوکه کننده های کربوهیدرات هستند.مواد خاصی که در این محصولات وجود دارند که از میان آنها می توان چیتوسان اشاره کرد.چیتوسان یک جذب کننده ی چربی است.گفته می شود که این ماده توانایی آن را دارد که چربی ها را از سیستم گوارشی جداکرده و دفع آن را از طریق روده ی بزرگ می توان بدون کم کردن غذا،وزن اضافه را کاهش داد.با وجود ادعاهای تولید کنندگان تحقیقات علمی اظهار می کنند که این ادعاها بدون پایه و اساس هستند.در بهترین وجه چیتوسان اصلاح نشده،روزانه 10 کالری از رژیم غذایی فرد کسر کند.اشکال استفاده ی دراز مدت از بلوکه کننده ها ی چربی این است که با جدا کردن چربی،مینرال های مشخصی که در مواد غذایی وجود دارند نیز از آن جدا می شوند که بدن برای حفظ سلامتی به آنها نیازمند است

  5.تعدیل کننده های تیروئید

  غده ی تیروئید داخل گردن و زیر دهانتان قرار دارد.نقش این هورمون در بدن کنترل میزان سوخت انرژی است از پروتئین ساخته شده و میزان دقیق سایر هورمون های بدن را نیز معین می کند.میزان چربی سوزی با این هورمون ارتباط مستقیم دارد زیرا هورمون تیروئید سرعت متابولیسم بدن را تنظیم می کند و رشد را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین بر قسمت های دیگر بدن نیز تاثیر گذار است.اگر میزان هورمونی که غده ی تیروئیدتان ترشح می کند کاف نباشد،متابولیسم بدنتان کند می شود.در اینصورت باید از مکمل های تحریک کننده ی تیروئید استفاده منید تا که به غده ی تیروئیدتان فشار آورده و آن را دوباره به ترشح هورمون ترغیب کند

  6.کنترل کننده های اشتها

  کنترل کننده های اشتها(مکمل های رژیمی یا داروها)اساس شان به پایه ی کاهش اشتها استوار است و باعث می شوند تا شخص کمتر غذا بخورد.افراد زیادی از جمله شما شاید در مورد meridaشنیده باشید.پزشک دارویی برای افرادی که اضافه وزن دارند تجویز می کند تا بتوانند به کمک آن اشتهای خود را کنترل کنند.برای یک بدنساز داشتن رژیم غذایی یا سلامتی فردی دلیل کاهش مقداری وزن است.merdiaجهت رسیدن به تاثیرات زیادی به کمک می آید.می تون به روی محصولhoodiaشرط بندی مطمئنی کرد.بواسطه ی نکته ای که از یک نظریه ی علمی که مدارک آن منتشر نشده،عملکردhoodiaباعث کنترل خوب اشتها در انسان می شود.ایمنی و اثر گذاری hodiaدر مکمل های رژیمی باید قبل از مطرح شدن بررسی شوند.در هر حال،حکایت ارائه ی مدرک برای مردم توسط تولید کنندگان بسیار طولانی است.اگر از طریق دهان آن را مصرف کنید ضرری برایتان ندارد اما احتمال بی اثر بودن آن نیز وجود دارد.

  7.بلوکه کننده های کورتیزول

  کورتیزول هورمونی است که توسط غده ی فوق کلیه ترشح می شود.این هورمون حیاتی اغلب به هورمون استرس منتسب است.این هورمون در واکنش به استرس تولید می شود.این هورمون موجب افزایش فشار خون،سطح قند خون و سرکوب سیستم ایمنی اتان می شود.بنابراین به احتمال زیاد بیماری به سراغتان می آید.توجه به آن به خاطر چربی از اهمیت برخوردار است زیرا این هورمون باعث رها شدن سیگنال های بدن به 2شکل می شود:افزایش اشتها و ذخیره چربی.این بدان معنی است که هر زمان که تحت فشار قرار داریم،کورتیزول در بدنتان افزایش پیدا می کند و بدن نیز به مغز می گوید که من گرسنه ام،همزمان پیغامی به سلول های چربی فرستاده می شود که چربی بیشتری ذخیره کنند(و تا جای ممکن آن را حفظ کند).بلوکه کننده های کورتیزول مانع انعکاس اثرات منفی کورتیزول رها شده طبق مطالب ذکر شده می شود.

   

  محصولات تولید شده برای مردان در مقابل زنان

   

  زنان به چربی سوزهایی احتیاج دارند که ویژه ی بدن آنها طراحی شده باشند.آنها هورمون های متفاوتی در بدن دارند واز این قرار بدن متفاوتی با مردان دارند.از این رو بدیهی است که نوع متفاوتی از چربی سوز نیاز دارند.زنان به چربی سوزی احتیاج دارند که از نظر علمی توسعه یافته باشد تا بتوانند با غلبه سدهای فیزیولوژیکی  و هورمون به سمت از دست دادن چربی پیش بروند.در اینجا 6بند که برای وزن کم کردن باید آنها را نشانه بروند آورده شده اند   

  1.  استرس

  2. قدرت

  3.هورمون ها

  4. تعادل مایعات

  5.  اشتها

  6.  متابولیسم

  زنان باید تولیداتی را انتخاب کنند که مطابق نیاز هایشان باشند

  مردان به خاطر بهره بردن از پایه ی بدنی قوی می توانند از محرک های قویتر استفاده کنند زیرا بدنشان به اندازه ی بدن زنان حساسیت ندارد.آنها می توانند می توانند از توانا ییشان برای استفاده از تولیداتی که کمی کافئین بیشتری دارند بهره ببرند.بطور کلی کاهش وزن برای مردان راحت تر است زیرا آنها سوخت و ساز سریع تری دارند و بدن لاغرتری دارند.در هر حال اغلب مردان به سختی می توانند چربی های پایین شکم خود را از بین ببرند وبنابراین تولیداتی که دارای yohembineهستند می توانند آنها را از شر این چربی ها خلا ص کنند.

   

  آگاهی دادن به خریداران

   

  اگر چربی سوزها را به صورت متعادل و در دوره های کوتاه مدت استفاده کنیبسیار سودمندند.باید در مورد بعضی موارد نیز هشدار دهم.می خواهم هر دو روی سکه را به شما نشان دهم.

  اگر به مدت طولانی از چربی سوزها استفاده کنید پاسخ دهی بدنتان به آنها کمتر می شود.چربی سوزها محرک سیستم عصبی مرکزیتان هستند و روزهای بعدی و متعاقبا هفته های بعد از آن همان تحریک ها به صورت عادی در می آیند و بدنتان با دارو وفق پیدا می کند.نکته اینجاست که شاید شما راغب باشید که مقدار بیشتری از آنها استفاده کنید اما نباید بیشتر از این مقدار محرک وارد بدنتان بکنید زیرا ممکن است غده ی فوق کلیه و هورمون تیروئید در مقابله با این اقدام شما تولید را متوف کنند.همچنین چربی سوز ها کاملا ثابت عمل نمی کنند و هیچکدام نتیجه ی دائمی برای کاهش وزن ندارند.باید بطور منظم ورزش کنید،رژیم غذایی داشته باشید و در یک رژیم متعادل کالری ها را شمارش کنید تا بتوانید با کم کردن میزان کالری های ورودی به مصرفی وزن کم کنید فقط دقت کنید که نباید در هر هفته بیشتر از یک کیلو گرم وزن از دست بدهید

   به خاطر داشته باشید:

  از دستور العملی که به روی محصول درج شده تبعیت کنید.صرفنظر از اینکه شما برای اولین بار از ترموژنیک ها استفاده می کنید و یا یک حرفه ای هستید،بیشتر از دوز پیشنهاد شده،مصرف نکنید.گزارشاتی که از مصرف بیش از اندازه ی چربی سوزها بازگو می کنند اصلا خوب نیستند.مصرف را با مقدار کمی از شروع کنید،بسته به پاسخ دهی بدنتان به محرک ها مسیرتان را ادامه دهید. 

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:25 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • برنامه تمرینی که طراحی شده است دارای نتایجی از جمله افزایش متابولیسم، ارتقاء تفکیک عضلانی و بهتر از همه به وجود آمدن عضلات شکمی سفت و سخت است که احتمالاً خیلی در این مورد آخر مشتاق هستید. برنامه‌ای که ارائه می‌شود بخش تکمیلی رژیم 12 هفته‌ای است که با ضمیمه هم تقدیم می‌شود. برنامه تمرین شامل 2 بخش می‌شود یکی تمرین هوازی است و دیگری تمرین با وزنه.

  تمرین هوازی

  تمرین هوازی بخش فوق‌العاده مهمی از هر برنامه چربی‌سوزی به حساب می‌آید. در این برنامه ما فقط 2 جلسه تمرین 30 دقیقه‌ای هوازی برای هر هفته در نظر گرفته‌ایم. با همین 2 جلسه می‌توانید چربی‌سوزی خوبی را تجربه کنید و سرعت سوخت و ساز بدن را نیز بالا نگهدارید. چنانچه در پیشرفت خود در چربی‌سوزی با مشکلی مواجه شدید می‌توانید جلسات تمرین در هفته خود را به 4 الی 5 جلسه برسانید. اما به شکلی دقیق عملکرد خود را در تمرینات با وزنه هم تحت نظر داشته باشید و البته مراقب نشانه‌های تمرین‌زدگی هم باشید.

  تمرین با وزنه

  خیلی‌ها وقتی برای چربی‌سوزی در تلاش هستند تمرینات با وزنه را از برنامه کاری خود حذف می‌کنند. این یک اشتباه بزرگ است چرا که تمرین با وزنه باعث می‌شود عضلات روی فرم باقی بمانند. چنانچه حین رژیم تمرین با وزنه انجام ندهید در نهایت مقادیر زیادی از عضلات خود را از دست خواهید داد. بزرگترین دشمن افرادی که رژیم می‌گیرند عضله‌سوزی است. عضلات برای حفظ خود نیاز به مقادیر زیادی کالری دارند. موضوع خیلی ساده است، هر چه عضله بیشتری داشته باشید چربی بیشتری هم خواهید سوزاند. اگر با وزنه تمرین نکنید باید با عضلات خود خداحافظی کنید و هم‌چنین سوخت و ساز بدن‌تان هم کاهش می‌یابد.

  جالب است بدانید کالری‌سوزی ناشی از تمرین با وزنه صرفاً به مدتی که در باشگاه هستید محدود نمی‌شود. تمرین با وزنه باعث افزایش قابل توجه متابولیسم بدن برای مدت چند ساعت بعد از تمرین می‌شود. بنابراین در واقع حتی وقتی باشگاه را ترک می‌کنیم باز هم در بدن کالری می‌سوزد.

  * با نظر به آنچه اشاره شد تمرین با وزنه بخش بسیار مهمی از برنامه چربی‌سوزی است.

  تقسیم برنامه‌ای که پیشنهاد می‌شود بدین صورت است:

  شنبه: سینه- سرشانه- پشت بازو

  یکشنبه: هوازی- شکم

  دوشنبه: پا- پشت پا- ساق پا

  سه‌شنبه: هوازی- شکم

  چهارشنبه: زیربغل- جلوبازو- ساعد

  پنجشنبه: استراحت

  جمعه: استراحت

  تمرین شنبه

  1- در این روز 3 ست از حرکت پرس سینه با هالتر تا ناتوانی اجرا کنید که در هر ست به ترتیب در دامنه 10، 8 و 6 به ناتوانی برسید. بعد از 3 هفته به جای این حرکت پرس سینه با دمبل را اجرا کنید سپس بعد از 3 هفته به همان حرکت با هالتر تغییر رویه دهید.

  2- حرکت دوم پرس بالاسینه با هالتر است که باید 3 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 8 و 6 اجرا کنید. این حرکت هم را نیز باید هر 3 هفته یکبار با پرس بالاسینه با دمبل تعویض کنید.

  3- حرکت سوم قفسه سینه با دمبل است که آن را 1 ست با 10 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید کفایت می‌کند.

  4- قفسه بالاسینه با دمبل هم چهارمین حرکت است که باید آن را یک ست 10 تکراری تا ناتوانی اجرا کنید.

  5- حرکت پنجم هم قفسه با دمبل سبک است که باید یک ست سبک با 10 الی 12 تکرار آن را اجرا کنید تا فقط عضلات کشش یابند و هیچ ناتوانی هم نباید در کار باشد.

  6- حرکت اول پرس سرشانه نشسته با دمبل است که باید 3 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 8 و 6 از آن اجرا کنید.

  7- حرکت بعدی نشر از جانب ایستاده است که آن را نیز باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید.

  بعد از 3 هفته اجرای پرس سرشانه با دمبل نشسته و نشر از جانب ایستاده، باید مدت 4 هفته فقط حرکت کول با هالتر را اجرا کنید آن هم 5 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 10، 8، 6 و 6 و بعد از آن مجدد به همان 2 حرکت برسید.

  8- حرکت بعدی پشت بازو با کابل است که باید 3 ست تا ناتوانی با تکرارهای 10، 8 و 6 اجرا کنید. بعد از 3 هفته حرکت را با پشت بازو خوابیده تعویض کنید و این تعویض را هر 3 هفته یکبار انجام دهید.

  9- حرکت پشت بازو خمیده با دمبل را باید 3 ست تا ناتوانی اجرا کنید تا تمرین به پایان برسد.

  نکته: وقتی می‌گوییم ست‌ها را با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید یعنی باید وزنه را در حدی انتخاب کنید که در دامنه‌های ذکر شده به ناتوانی برسید.

  سرعت اجرای تکرارها: تحت کنترل حرکات را اجرا کنید و صرفاً وزنه‌ها را جابجا نکنید 1 ثانیه صرف بالابردن وزنه و 2 ثانیه هم صرف پائین بردن وزنه کنید.

  استراحت بین ست‌ها: بین ست‌ها 1 الی 5/1 دقیقه استراحت کنید. بین تمرین عضلات مختلف هم 2 الی 3 دقیقه استراحت در نظر بگیرید.

  تمرین یکشنبه

  1- 30 دقیقه تمرین هوازی در محدوده ضربان قلب 60 الی 70 درصد از حداکثر ضربان قلب مجاز با یکی از دستگاه‌های دوچرخه ثابت یا...

  2- حرکت اول تمرین بالاکشیدن پاها در حالت خوابیده است که ابتدا باید 30 تکرار از آن اجرا کنید و سپس 30 ثانیه هم پاها را روی هوا نگهدارید.

  3- کرانچ حرکت بعدی است که باید با 20 تکرار شروع کنید و سعی کنید به 50 برسید.

  4- کرانچ چرخشی را باید برای هر سمت بدن 20 تکرار اجرا کنید و به مرور به 50 برسانید.

  5- حرکت بعدی باز هم کرانچ است که باید 20 تکرار انجام شود و به مرور به 50 برسد. استراحت بین ست‌ها باید حدود 30 دقیقه باشد.

  نکته: تمرین هوازی وجه بسیار مهمی از تمرینات است. این نوع تمرین به میزان زیادی چربی می‌سوزاند. توجه داشته باشید که اگر بدن به یک نوع تمرین عادت کند کالری کمتری خواهد سوزاند و در نتیجه متابولیسم آن کمتر می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل می‌توانید حرکات تمرین را در هر برنامه تغییر دهید.

  به عنوان مثال برای تنوع در تمرین هوازی می‌توانید این طور عمل کنید:

  هوازی هفته اول: الپتیکال

  هوازی هفته دوم: دوچرخه ثابت

  هوازی هفته سوم: دستگاه پله

  هوازی هفته چهارم: تکرار سیکل

  چنانچه نمی‌توانید هر هفته برنامه هوازی خود را تغییر دهید حداقل هر 3 هفته یکبار این کار را انجام دهید.

  تمرین دوشنبه

  1- پرس سینه یا اسکوات حرکت اول این برنامه است که باید 3 ست با تکرارهای 10، 8 و 6 تا ناتوانی اجرا شود.

  2- حرکت دوم جلوپا است که آن را نیز باید 3 ست با 10، 10 و 10 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید و بعد از هر 3 هفته جای آن 3 ست از حرکت سی‌سی اسکوات را انجام دهید و هر 3 هفته این تعویض را داشته باشید.

  3- حرکت سوم پشت پا خوابیده است که باید 3 ست با 10، 10 و 8 تکرار اجرا کنید و بعد از هر 3 هفته به جای آن پشت پا ایستاده را 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار انجام دهید.

  4- حرکت بعد 5 ست از حرکت ساق پا نشسته است که باید با 10، 10، 8، 8 و 6 تکرار اجرا کنید و بعد از هر 3 هفته آن را با ساق ایستاده عوض کنید و دوباره 3 هفته بعد به حرکت اول بازگردید.

  سرعت اجرای تکرارها: طی 1 ثانیه وزنه را بالا برده و طی 2 ثانیه آن را پائین بازگردانید.

  استراحت بین ست‌ها: حدود 1 الی 5/1 دقیقه بین ست‌ها استراحت کنید. بین تمرین عضلات مختلف هم 2 الی 3 دقیقه استراحت داشته باشید.

  تمرین چهارشنبه

  1) حرکت اول زیربغل سیم‌کش از جلو است که باید 5 ست تا ناتوانی آن را با تکرارهای 10، 8 و 6 اجرا کنید و بعد از 3 هفته به جای آن نوع دست جمع را اجرا کنید و 3 هفته بعد دوباره به نوع دست باز برگردید. اگر هم بخواهید نمی‌توانید از بارفیکس به جای آن حرکت استفاده ببرید.

  2) زیربغل تک‌دمبل خم حرکت دوم است که باید آن را 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار انجام دهید و بعد از 3 هفته آن را با حرکت زیربغل قایقی عوض کنید.

  3) نشر خم با دمبل حرکت سوم است که 3 ست با 10 تکرار انجامش در حالت ایستاده توصیه می‌شود و حرکت تعویضی آن هم خودش است اما به صورت نشسته.

  4) جلوبازو ایستاده با هالتر اولین حرکت تمرین جلوبازو است که باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی از آن اجرا کنید و بعد از 3 هفته هم به جای آن جلوبازو نشسته با دمبل را انجام دهید.

  5) حرکت دوم برای جلوبازوها که حرکت آخر هم برای این عضلات است جلوبازو تک دمبل خم است که باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار تا ناتوانی اجرا کنید و هر 3 هفته یکبار آن را با جلوبازو دمبل تناوبی به مدت 3 هفته تعویض کنید.

  6) حرکت بعدی مچ با هالتر است که باید 3 ست با 10، 8 و 6 تکرار اجرا کنید.

  7) مچ برعکس آخرین حرکت است که باید 3 ست تا ناتوانی با 10، 8 و 6 تکرار انجام شود.

  روش‌های تقسیم انتخابی

  هر شخصی دوست دارد در زمان‌های خاص و روزهای مورد علاقه خودش تمرین کند بنابراین برای آنکه محدود به برنامه تقسیمی ارائه شده شوید دو نوع تقسیم دیگر را نیز معرفی می‌کنیم تا در انتخاب‌ها بتوانید راحت‌تر عمل کنید.

  نمونه تقسیم (1)

  شنبه

  سینه- سرشانه- پشت بازو

  یکشنبه

  هوازی- شکم

  دوشنبه

  ران- پشت پا- ساق

  سه‌شنبه

  هوازی- شکم

  چهارشنبه

  زیربغل- جلوبازو- ساعد

  پنجشنبه

  استراحت

  جمعه

  تکرار سیکل

  نمونه تقسیم (2)

  شنبه

  سینه- سرشانه- پشت بازو

  یکشنبه

  هوازی- شکم

  دوشنبه

  زیربغل- جلوبازو- ساعد

  سه‌شنبه

  ران- پشت پا- ساق

  چهارشنبه

  استراحت

  پنجشنبه

  تکرار سیکل

   

  برنامه‌ای که ارائه شده چندان ساده نیست اما وقتی با رژیم معرفی‌شده ترکیب شود می‌تواند نتایج باورنکردنی در چربی‌سوزی به وجود آورد. باید از خودتان بپرسید که داشتن بدن بزرگ و خوب چقدر برایتان ارزش دارد. اگر برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است پس مردانه به تلاش بپردازید

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:24 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • چه چیز باعث این همه سر و صدای چای سبز شده است؟ پاسخ "پلی فنل" (Polyphenol) است. این پلی فنل های افسانه ای که به فلاوانل (flavanol) یا کتیچین (catechin) معروف هستند، برای بدنسازانی که می خواهند خشک کنند (چربی بدنشان را به حداقل برسانند) اهمیتی حیاتی دارند.

  چای سبز احتمالا حدود ۴,۰۰۰ سال پیش کشف شده است اما محبوبیتش بتازگی در جامعه بدنسازی به اوج رسیده است. این ترکیب که مورد مطالعه بسیار قرار گرفته است، مجموعه ای از بهترین ترکیبهای چربی-سوز است!
  بگذارید داستان را از آغاز تعریف کنم. چای سبز، مثل چای سیاه و چای اولانگ، از گیاه چای، موسوم به "کامیلیا سیننسیس" (Camellia Sinensis) بدست می آید. این گیاه، یک بوته همیشه سبز بومی جنوب و جنوب شرق قاره آسیا است که امروزه در سراسر مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر جهان یافت می شود.
  چای سبز، سیاه و اولانگ، هر سه از یک گیاه بدست می آیند اما تفاوتشان در چگونگی استحصالشان است. چای سبز، برخلاف چای سیاه و اولانگ تخمیر نمی شود. بنابراین اجزاء اصلی و فعال آن دست نخورده در گیاه باقی می مانند.

  ● علت شهرت خوب اکنون می دانیم که چای سبز از گیاه کامیلیا سیننسیس بدست می آید اما علت واقعی این همه سرو صدای آن در بازار مکملهای بدنسازی چیست؟ پاسخ، در پلی فنل های موجود در چای سبز نهفته است. این پلی فنل های افسانه ای در متون علمی به "فلاوانل" (flavanol) و "کتیچین" (catechin) معروف می باشند.
  کتیچین های اصلی موجود در چای سبز، "اپی کتیچین"، "اپی کتیچین-۳-گالات"، "اپی گالوکتیچین" و با حداکثر اشباع، "اپی گالوکتیچین-۳-گالات" یا "ای جی سی جی" می باشند.
  بسیاری از مطالعات انجام شده روی چای سبز، بر کتیچین با حداکثر اشباع ای جی سی جی متمرکز بوده اند اما تحقیقات زیادی هم روی مجموعه کتیچینها انجام شده اند. نتایج این مطالعات برای بدنسازانی که می خواهند خشک کنند (چربی بدنشان را به حداقل برسانند) اهمیتی حیاتی دارند.
  برای مثال، طبق تحقیقی که در "مجله آمریکایی تغذیه بالینی" منتشر شد، ثابت شد که چای سبز، سیستم گرمازای (thermogenic) چربی سوزی بدن را فعال می کند.۱ در این تحقیق، مقدار مناسب کتیچین (۶۹۰ میلی گرم) بمدت ۱۲ هفته به افراد نمونه تزریق شد. در پایان، چربی کلی بدن، دور کمر، ضخامت پوست و چربی زیر پوستی این افراد کاهشی چشمگیر یافته بود!
  کتیچینها مانع آنزیمی بنام "کتکول-او-متیل ترنفراز" یا "سی او ام تی" می شوند که در واقع تاثیر هورمون چربی سوز اصلی بدن، "نور اپی نفرین" را تخفیف می دهد. یقینا هنگام خشک کردن، علاقه ای به این آنزیم ندارید. با وجود وفور انواع کتیچین در چای سبز، به افزایش میزان نور اپی نفرین، حفظ آن و تمدید گرمازایی کمک می شود. بزبان ساده، کتیچین، بدن را تبدیل به دستگاه چربی سوز می کند!

  نور اپی نفرین

  برخی فایده های این هورمون اصلی چربی سوز عبارتند از:
  • آزاد کردن انرژی گلوکز و گلیکوژن
  • افزایش سوخت و ساز (متابولیسم) بدن
  • افزایش میزان سوخت و ساز اسیدهای چرب
  • آماده کردن بدن برای رقابت
  • افزایش آمادگی عضلانی
   
  نکته ثابت شده دیگر، همکاری میان کافئین و کتیچین (یا به زبان دقیقتر ای جی سی جی) چای سبز است که باعث افزایش نیاز بدن به انرژی می شود.۲ بعلاوه، اثر ترکیب کافئین و ای جی سی جی موجود در چای سبز بر افزایش چشمگیر میزان سوخت و ساز بدن در حال استراحت، در تحقیق منتشر شده در "نشریه انگلیسی تغذیه" هم نشان داده شده است.۳
  مفهوم کاربردی مطالب یاد شده آن است که به کمک چای سبز می توان مصرف انرژی بدن را آنچنان بالا برد که زمینه ای کاملا مناسب برای سوزاندن حداکثر چربی در بدن ایجاد شود. ویژگی اخیر را کنار توانایی افزایش نور اپی نفرین بگذارید تا متوجه محبوبیت روزافزون چای سبز نزد بدنسازانی شوید که علاقمند به خشک کردن هستند.
  ● مکملهای چای سبز
  اکنون می دانید که چرا محبوبیت چای سبز در میان بدنسازان اینقدر افزایش یافته است. اما پیش از مشتاقانه سرکشیدن آن، توجه نمایید که ظاهرا دریافت مقدار مورد نیاز چای سبز از طریق مکملهای غذایی، بهتر از نوشیدن آن است.
  مطالعه دیگری که باز هم در نشریه آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، حاکی از افزایش جذب پلی فنل ها در صورت مصرف تکمیلی بشکل کپسولهای حاوی عصاره چای سبز بود.۴
  بنابراین، برای کسانی که علاقه ای به یا حوصله نوشیدن روزی یک سطل چای سبز را ندارند، مصرف مکمل عصاره چای سبز، روش بهتری برای بهرمندی از فواید سرشار آن است.
  خوب، بخاطر این افراد بی حوصله، فواید چای سبز را به اختصار فهرست می کنم:
  ▪ افزایش مصرف انرژی روزانه
  ▪ افزایش هورمون اصلی چربی سوز بدن، نور اپی نفرین
  ▪ تمدید گرمازایی
  ▪ آنتی اکسیدانهای فراوان
  ▪ تقویت سیستم ایمنی

  ● همراهی با سایر مکملها
  ا
  ما چرا به همبن بسنده کنیم؟ چرا عصاره چای سبز را با سایر مواد کمکی، همراه و بهترین نتایج ممکن را کسب نکنیم؟ دلیلی کاملا علمی برای افزایش توانایی چربی سوزی ترکیب عصاره چای سبز با موادی مثل "یوهیمبی" (درخت بومی آفریقای غربی که داروی یوهیمباین از آن ساخته می شود) وجود دارد!
  داروی یوهیمبی (Yohimbe) با نام شیمیایی "متیل ۱۷ آلفا-هیدروکسی-یوهیمبن-۱۶ آلفا-کربوکسیلات هیدروکلراید" نقشی مهم در فرایند چربی سوزی دارد.
  این ترکیب فوق العاده قوی، گیرنده های آلفای سلولهای چربی را مسدود می کند. در اثر این پیام بیولوژیکی، قابلیت گرمازایی افزایش می یابد!۵ گیرنده های یاد شده عملا مانع روند چربی سوزی می شوند. اتفاقی کاملا ناخوشایند برای بدنسازان! هنگام مصرف چای سبز، بهتر است که هر مانعی را از سر راه بردارید.
  ● خاتمه
  چه خوشتان بیاید چه نیاید، چای سبز، چربی سوزی عالی است و باید در مجموعه مکملهای هر بدنسازی گنجانده شود. وقت چای فرا رسیده است

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:24 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • اولین کاری که صبحها پس از بیدار شدن انجام می دهم، درست کردن یک قوری قهوه و آغاز روزم با یک فنجان قهوه داغ است. قهوه، برای بدن من، مثل بنزین برای موتور است. اگر اول صبح، یک فنجان قهوه به بدنم نرسانم، تا پایان روز، دیگر نمی توانم کاری انجام دهم.
  هنگام اشتغال به مربیگری هم که نوشیدن قهوه، حد و اندازه ندارد. در فصل مسابقات راگبی، روزی دو قوری قهوه نیاز دارم. خیلی است، نه؟ آنقدر که بعضی را دیوانه کند! اما، اگر مجموع ساعتهایی را که مربیان راگبی باید صرف کار کنند، جمع بزنید، متوجه می شوید که نیاز به چیزی برای باز نگه داشتن چشمهایشان دارند.
  من خبره خود-ساخته قهوه شده ام. من عاشق قهوه ام. صبحها، عصرها، و حتی گاهی شبها هم برای تمدد اعصاب، قهوه می نوشم. بله، درست خواندید؛ برای تمدد اعصاب!
  نوشیدن قهوه، پیش از تمرین
  آیا نوشیدن قهوه پیش از تمرین، دلیلی دارد؟ بله، کافئین. اما کافئین چیست؟ کافئین، بخشی از گروهی از محرکهایی است که بطور طبیعی در برگ، مغز و دانه تعدادی از گیاهان یافت می شود. از چای، شکلات، اغلب نوشیدنیهای بدون الکل و برخی نوشیدنیهای ورزشی هم می توان مقدار کم اما موثری کافئین دریافت کرد. اما، اغلب افراد، پیش از تمرین، قهوه را ترجیح می دهند.
  افراد زیادی را می شناسم که پیش از تمرین، یکی دو فنجان قهوه می نوشند. بیل کرافرد، کاپیتان تیم متال میلیشیا و برنده دو مدال طلا از مسابقات پرس سینه جام قهرمانی وزنه برداری قدرتی آرنلد، پیش از پرس سینه، قهوه می نوشد. خوب، علت این همه بحث و جدل درباره زمان نوشیدن قهوه چیست؟
  طبق تحقیقات موسسه ورزش استرالیا، کافئین، عضلات را برای تامین انرژی، بجای استفاده از هیدراتهای کربن، وادار به استفاده از چربی می کند. بسیاری از ورزشکاران استقامتی، برای کسب انرژی بیشتر از ذخایر بدنیشان در طول مسابقه، از قهوه استفاده کرده اند.
  شاید تنها یک فنجان قهوه، برای بهرمندی از این تاثیرات سودبخش کفایت کند. یافته های دیگر، حکایت از مطلوب بودن مصرف کافئین، قبل از تمرین و فواید فوق العاده آن در تامین انرژی مورد نیاز می کنند. احتمالا، دلیل درج نام کافئین در فهرست مواد ممنوع کمیته بین المللی المپیک، همین موضوع است. بله، درست فهمیدید؛ قبل از مسابقه، شکلات هم نمی توانید بخورید!
  تحقیقات روی کافئین:
  انواعی از مقاله های موافق و مخالف با مصرف قهوه پیش از تمرین را دیده ام. مطالعه جدیدی که توسط سازمان بین المللی قهوه منتشر شد، نشان داد که میزان کافئین موجود در یک فنجان قهوه که حدود 150 میلی گرم است، قادر به کاهش احساس خستگی و همچنین افزایش عملکرد ورزشی است.
  جدیدترین مطالعه، به بررسی 39 تحقیق منتشر شده پرداخته است؛ از جمله، آزمون تمرینات استقامتی، تمرینات کوتاه مدت و قدرتی، و تمرینات مدرج (آسان به دشوار یا برعکس).
  در مجموع، افزایش عملکرد ناشی از کافئین در گروه مورد مطالعه، نسبت به گروه شاهد، 12.4% بود. در پایان مشخص شد که تاثیر کافئین بر تمرینات بلند مدت تر بیشتر است.
  در بسیاری از این مطالعات که عملکرد بدنی با تزریق کافئین یا نوشیدن قهوه افزایش یافته بود، فایده مضاعفی هم مشاهده شد؛ کاهش احساس درد. تعدادی از مطالعات هم، نشاندهنده تاثیرات مفید نوشیدن قهوه و یا تزریق کافئین پیش از تمرینات سنگین بودند.
  از جمله این موارد، می توان به بهبود عملکرد در دو استقامت و افزایش قدرت غیر هوازی در دوچرخه سواری در اثر تزریق مقدار کافئینی معادل دو فنجان قهوه (250 میلی گرم کافئین) اشاره کرد. اخیرا، ضمن مطالعاتی در ورزش دوچرخه سواری، مشخص شد که 5 میلی گرم کافئین در ازای هر کیلومتر مسافت، باعث افزایش عملکرد می شود.
  این تاثیر سودمند در مسابقات شنا هم مشخص شده است. 250 میلی گرم کافئین، موجب بهبود عملکرد شناگران در شنای 200 متر می شود.
  گروهی دیگر از محققان دریافتند که حتی مقدار کمی کافئین، باعث افزایش حدود 30 درصدی مدت زمان تمرین می شود. این تحقیق روی دوچرخه سوارانی صورت گرفت که ضمن رکاب زدن، مجاز به نوشیدن کولا یا قهوه بودند.
  اما برخی یافته های جدید محققان سوییسی، حکایت از تاثیر مقدار کافئین معادل با دو فنجان قهوه، پس از تمرین، بر کاهش جریان خون به قلب دارد. نتایج این تحقیقات، اخیرا در شماره 17 ژانویه 2006 مجله کالج قلب آمریکا منتشر شده است. طبق آنچه در این مجله آمده است، تاثیرات یاد شده، در صورت قرار دادن ورزشکاران در اتاقهای شبیه ساز ارتفاعات، تشدید می شوند. ورزشکارانی که در نقاط مرتفع زندگی می کنند، مواظب باشند!
  اگر کافئین اینقدر بد است (و قهوه هم کافئین دارد)، پس چرا همه مکملهای گرمازای چربی سوز، حاوی کافئین هستند؟ شاید چون نمی توانند افدرین داشته باشند، مملو از کافئین شده اند. بعبارت دیگر، چرا خوردن کافئین، غیر مجاز، اما مصرف استکر 2 مجاز است؟
  این موضوع هم، محل بحث و جدل بسیار است. هنوز بر سر نوشیدن یا ننوشیدن قهوه بحث است. به هر حال، نتیجه تحقیقات هر چه می خواهد باشد، من که پیش از تمرین، پس از تمرین یا هر وقت که بخواهم، قهوه می نوشم. مخالفان هم نمی توانند جلویم را بگیرند.
  قهوه آنتی اکسیدان
  هنوز سودمندی قهوه را باور نکرده اید؟ خوب، پس این مورد را هم بخوانید: طبق نتایج یکی از تحقیقات، قهوه خاصیت آنتی اکسیدان فوق العاده ای دارد.
  این هم، دلیل خوب دیگری برای نوشیدن قهوه! قهوه، سرشار از انواع آنتی اکسیدانها است. یک فنجان آنرا پیش از تمرین امتحان کنید.
  موافقان و مخالفان
  اگر خواهان دانستن واقعیت درباره قهوه هستید، نظرات موافق و مخالف را مطالعه نمایید و با هم بسنجید. چند سال پیش، خوردن تخم مرغ و گوشت قرمز را بد می دانستند. امروز، مفید می دانند. معلوم نیست که چند سال دیگر، خوب خواهند بود یا بد! قهوه هم همینطور است. چه بسا در آینده، دانشمندی، خاصیت جدید مفید یا مضری برایش کشف کند.

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:23 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • ونوستات کپسول چربی سوز

   

   

  مکانیسم اثر و فارماکوتیک:  

   ونوستات (ارلیستات) یک مهار کننده برگشت پذیر آنزیم لیپاز است که با برقراری پیوند با این آنزیم, آن را غیرفعال کرده بنابراین از هیدرولیز چربی تری گلیسرید به فرم قابل جذب(اسید چرب و مونوگلیسرید) جلوگیری می کند.
  این دارواز طریق خوراکی به مقدار ناچیزی جذب می شود. در حدود %99 با پروتئین باند می گردد. نیمه عمر آن 2- 1 ساعت است و 97 در صد از طریق مدفوع دفع می شود.

   

  موارد مصرف:  

   ضد چاقی: :ونوستات به همراه یک رژیم غذایی کنترل شده وکم کالری جهت کاهش وزن ونگهداری این وضعیت ونیز کاهش ریسک برگشت چاقی به کار می رود.

   

  موارد منع مصرف:   

  - مصرف دارو در کودکان توصیه نمی شود.
  - در دوران شیردهی منع مصرف دارد.
  - در سندروم سوء جذب مزمن و کلستازیس منع مصرف دارد

   

  هشدار ها و احتیاط ها:  

   - در بیماران با سابقه سنگ کلیه از نوع اگزالات کلسیم با احتیاط مصرف شود.
  - در افرادی که به علت مشکلات عصبی، بی اشتهایی دارند با احتیاط مصرف شود.

   

  تداخل اثر با سایر داروها:  

    در مصرف همزمان با:
  داروهای محلول در چربی (کاهش جذب داروهای محلول در چربی)، سیکلوسپورین و وارفارین

   

  عوارض جانبی:  

   اسهال، مدفوع چرب، بی اختیاری یا تکرر مدفوع، جمع شدن گاز در شکم، دردهای شکمی، اختلالات عادت ماهیانه، سندروم شبه آنفلوانزا و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی

   

  اطلاعات بیمار:  

   1-از آنجایی که ونوستات جذب ویتامین های محلول درچربی و بتاکاروتن ها را کاهش می دهد مصرف مولتی ویتامین های حاوی ویتامین های محلول درچربی توصیه می شود.
  2-جهت افزایش اثربخشی این دارو، رعایت یک رژیم غذایی کنترل شده وکم چربی (حدود 30% کل کالری موجود درغذا بایستی از چربی تامین شود.) الزامیست.
  3-در صورت داشتن یک رژیم غذایی پرچربی، ریسک عوارض گوارشی این دارو بالا می رود.
  4- رژیم غذایی مذکور باید در سه وعده یا بیشتر توسط مصرف کننده میل شود. اگر یک وعده غذایی به هردلیلی حذف شده ویا فاقد چربی باشد از مصرف دوز لازم ونوستات جهت آن وعده اجتناب شود.

   

  بسته بندی:   

    کپسول ونوستات به صورت بسته های 21 تایی (3 بلیستر 7 تایی در یک جعبه) وهمچنین بسته های 84 تایی( 4 بسته 21 عددی در یک جعبه) موجود است. هر کپسول حاوی 120 میلی گرم ارلیستات می باشد.

   

  چگونگی نگهداری:   

    دارو در دمای بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد، دور از دسترس اطفال نگهداری شود. از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری کنید.

   

  با اینکه برای داشتن اندامی متناسب و کاهش وزن چیزی بهتر از تمرینات منظم ورزشی و برنامه های مناسب غذایی نیست، قرصها و مکملهای غذایی فراوانی جهت کاهش وزن وجود دارد.
  متاسفانه امروزه دربازار انواع و اقسام قرصهای لاغری یافت می شود که برخی از آنها نه تنها تاثیری در اندام و وزن شما نداشته، بلکه دارای عوارض جبران ناپذیر در سلامت بدن می باشند. در اینجا چند نمونه داروی تایید شده جهت کاهش وزن معرفی میگردد.

  سایتودین زنادرین (Cytodyne Xenadrine) اغلب مکملهای غذایی حاوی ماده گرما زای "افدرا و "کافئین" میباشند که ترکیب این دو باعث ایجاد یک چربی سوز قوی میگردد. در فرمول زنادرین بجز این دو ماده از چربی سوز قوی دیگری بنام "سینفرین" استفاده شده که سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد.
  یک تحقیق پزشکی نشان داده زنادرین علاوه بر کاهش وزن، باعث حفظ وضعیت عضلات در حین رژیم می گردد.

  متابولیفت (Metabolift) این دارو یکی از اصلیترین داروهای چربی سوز بوده و از "افدرا"، "کافئین" و افزودنی های مجاز مانند "فلفل قرمز"، "پیکولینات" و "کروم" تشکیل شده است.
  توصیه میشود برای: رژیم گیرننده گانی که یک مکمل غذایی ساده و درعین حال موثر می خواهند. قیمت مناسب این دارو، میل به استفاده از آنرا برای افرادی که دارای بودجه کم بوده و یا تمایل دارند برای اولین بار ازداروهای لاغری استفاده نمایند، افزایش میدهد.

  بتالین (EAS Betalean) این دارو نیز از "افدرا" و "کافئین" ساخته شده است. برخی گیاهان دارویی نیز برای بهبود عملکرد و نیز کاهش عوارض جانبی این دارو، بکار رفته است.
  توصیه میشود برای: کسانی که بدنبال یک مکمل غذایی لاغری قوی میگردند و نمی خواهند بیشتر از یک بار در روز آنرا مصرف کنند.

  توئینلب (Twinlab 7 Keto DHEA) این مکمل غذایی یک از موثرترین داروها در نوع خود می باشد. یک مطالعه نشان داده که مصرف روزانه 200 میلی گرم از این دارو بمدت 8 هفته، 3 برابر مکملهای معمولی دیگر باعث کاهش وزن در افراد شده است.
  مصرف این دارو باعث افزایش فعالیت غده تیروئید و در نتیجه کاهش وزن میگردد. غده تیروئید میزان سوخت و ساز بدن را کنترل میکند. آزمایشات نشان داده است که این دارو برخلاف نوع قبلی آن باعث تغییرات در سطوح هورمونی نمیگردد.
  توصیه می شود برای: افرادی که مایل به استفاده از داروهای گرما زا نیستند ولی درعین حال خواستار افزایش متابولیسم بدن خود میباشند. این دارو برای کسانی که مدتی در رژیم بسر برده و می خواهند وزنشان ثابت بماند بسیار موثر است

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:22 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • به نظر می رسد که این موضوع این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مخصوصاً خانم ها این روزها خیلی نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسی که تن می کنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند. در این مقاله می خواهیم چند راه بسیار موثر برای شکل دادن و لاغر کردن باسن های چاق عنوان کنیم.
  نام علمی باسن، عضلات سرینی بزرگ می باشد. این عضلات همان عضلات گرد بالای مفصل ران است که در همه حرکات پاها شرکت دارند.
  عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می شوند که قوی ترین آنها عضله سریتی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفت و شکل گرفته باید روی آن کار کنیم.
  کار کردن روی عضله باسن
  تمرین کردن روی عضله باسن آنقدرها هم که فکر میکنید سخت نیست. تقریباً هر زمانی که از پاهایان استفاده می کنید روی این عضله کار می شود اما برای شکل دادن به عضله باید همه آن کارها را کمی سخت تر و شدیدتر از معمول انجام دهید.
  حرکات و تمرینات زیر به خوبی روی عضلات باسن کار می کنند:
  · پله نوردی
  · دویدن در کوه
  · دوچرخه سواری
  · دو سرعت
  · لانگز
  · اسکات
  اما با انجام اسکات های ساده و معمولی نمی توانیم به عضلات باسن خود شکل بدهیم، با بالا رفتن عادی از چند پله هم همینطور. درمورد این عضله هم درست مثل همه عضلات دیگر برای رشد باید با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرینات خود استقامت را بالا ببرید. یکی از بهترین نمونه ها حمل کردن یک ساک سنگین حیت پله نوردی به مدت نیم ساعت است. این حرکت به حدی روی عضلات باسنتان کار می کند که فردای آن حتماً پا درد خواهید داشت.
  اما اینهم ککمی افراطی است. بهترین و قدیمی ترین راه برای شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه در باشگاه است.
  ساختن یک باسن شکل گرفته و زیبا کاری کاملاً احساسی است. مدت زمان زیادی می برد و نتیجه هم خیلی کند عایدتان می شود. اما، با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم، آب کردن چربی های اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسیار ساده خواهد بود.  

  برای از بین بردن چربی های باسن به سرعت هرچه تمامتر باید به موارد زیر دقت کنید:
  1. کاهش وزن عمومی بدن
  بله، احتمالاً حدس می زدید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی هایی که احاطه اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید لایه چربی روی آن را آب کنید.
  اینجا نمی خواهیم به بررسی این بپردازیم که اصلاً باسن بزرگ زیباست یا کوچک. هر دو آنها زیبایی خودشان را دارند. این مقاله مربوط به خانم هایی است که می خواهند چربی باسنشان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می کنیم.
  نکته ای که باید مثل همیشه متذکر شویم این است که شما نمی توانید فقط چربی یک قسمت خاص از بدنتان را آب کنید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم داشته باشید باید چربی همه بدنتان را پایین بیاورید. 
  برای کاهش سریع چربی به سه چیز نیاز دارید: 

  ۱. رژیم غذایی
  2. تمرینات بدنسازی
  3. تمرینات ایروبیک یا هوازی
  در این مقاله هر سه آنها را به اختصار بررسی می کنیم. برای کاهش وزن باید بیشتر از آنچه که مصرف می کنید، کالری بسوزانید. این را با بالا بردن متابولیسم تان با خوردن غذاهای مناسب و انجام صحیح تمرینات هوازی می توانید تقویت کنید.
  2. تمرینات شدید کاردیو (هوازی)
  تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده اید که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئناً اینطور نیست. این افراد آنقدر می دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می دهند که دیگر چربی روی باسنشان نمی ماند. اگر شما هم می خواهید باسنتان را شکل دهید باید همان کارها را انجام دهید.
  بهترین نوع تمرینات هوازی مناسب برای باسن، نوع هوازی شدید است. دویدن روی کوه، حرکات لانگز، اسکات با پرش و امثال آن. می بینید وقتی شیل سطح را افزایش می دهید یا ورزش هوازی می کنید که باعث می شود بیشتر از حد معمول خم شوید، از عضلات باسنتان استفاده بیشتری می شود. پس اگر می خواهید باسنتان را شکل دهید باید سخت ترین نوع تمرینات هوازی را انتخاب کنید.
  3. تمرینات بدنسازی
  تمرینات بدنسازی برای باسن آنقدرها هم سخت نیست اما ضروری است. تمرینات بدنسازی نه تنها به عضلات باسنتان فرم می دهد بلکه متابولیسم بدنتان را هم بالا می برد و درنتیجه کالری و چربی بیشتری می سوزانید و در طول روز کالری کمتری جذب می کنید. همه اینها برای شکل دادن به عضله مورد نظرتان عالی است.
  بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن:
  همانطور که گفتیم، اضافه کردن استقامت به حرکات عادی بهترین ایده ممکن است. در زیر به بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن اشاره می کنیم:
  1. اسکات پرشی: این حرکت آنچنان روی پایین تنه تان کار می کند که حسابی به درد و سوزش می افتد. این حرکت خیلی سریع نتیجه می دهد.
  2. لانگز با وزنه: اگر زانو درد دارید این حرکت را انجام ندهید، در غیر اینصورت حرکتی بسیار عالی برای شکل دادن به عضلات باسن است.
  3. استپ با وزنه: ابتدا با وزنه سبک شروع کرده و کم کم آنرا سنگین تر کنید.
  4. دویدن روی کوه: یکی از بهترین و محبوب ترین حرکات است.
  5. دستگاه پرس پا: این دستگاه بدنسازی اغلب کمتر توسط خانم ها در باشگاه استفاده می شود. با کمک این دستگاه و با استفاده از وزنه های سنگین می توانید خیلی خوب روی عضلات باسنتان کار کنید.
  اینها نمونه هایی از بهترین حرکات بدنسازی مخصوص باسن بودند که برایتان عنوان کردیم. اگر همین پنج حرکت را هم به خوبی انجام دهید مطمئن باشید که نتیجه عالی نصیبتان خواهد شد.

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:21 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 •   


  احتمالاً می دانید که وقتی نوبت به شش تکه کردن عضلات شکم می رسد، رژیم غذایی نقش مهمی در این زمینه بازی می کند. صرفنظر از نوع برنامه تمرینی که دنبال می کنید، اگر از موادغذایی مفید برای شکم استفاده نکنید (که به چربی سوزی شما کمک می کند)، هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. دقیقاً به همین سادگی است.

  برای اینکه شکمتان را آنطور که میخواهید بسازید باید محدوده های خود را فراتر بگذارید. برای کات کردن و تفکیک عضلات شکم باید درصد چربی بدنتان خیلی پایین بیاید. بااینکه ممکن است بتوانید عضلات بازویتان را خوب تفکیک کرده یا حتی رگ های عضلات پاهایتان را بیرون بزنید، عضلات شکم به همین سادگی ها ظاهر نمی شوند.

  باید رژیم غذایی خود را خیلی سخت بگیرید و فقط در رژیمتان از موادغذایی استفاده کنید که مخصوص چربی سوزی ماکسیمم و حفظ عضلات باشد.

  در این مقاله موادغذایی را برای شما معرفی می کنیم که اگر شکم شش تکه می خواهید، باید در برنامه غذاییتان از آنها استفاده کنید.

  1) پنیر محلی با سدیم پایین

  پروتئین بخش مهمی از رژیم چربی سوزی است چون تنها ریزمغذی است که حفظ عضلات را تقویت می کند. می توانید مصرف کربوهیدرات و چربی را پایین بیاورید اما بدون پروتئین کافی، نتیجه خوبی به دست نمی آورید.

  اما، همه پروتئین ها مشابه نیستند. وقتی رژیم غذاییتان بسیار کم کالری باشد، گرسنگی شدیداً به سراغتان می آید. صد در صد می خواهید که با انتخاب موادغذایی که کندترین هضم را داشته باشند و مدت طولانی تری شما را سیر نگه دارند، این گرسنگی را کمتر کنید.

  پنیر محلی منبع بسیار خوبی از پروتئین کازئین است—که یکی از کندهضم ترین پروتئین های موجود می باشد. موقع خرید دقت کنید که نوع کم سدیم تر آن را انتخاب کنید. بااینکه نمک همیشه هم چیز بدی نیست اما برحسب وضعیت سلامت کنونیتان و بقیه رژیم غذاییتان، درمورد شکم باید تا می توانید احتباس آب را به پایین ترین مقدار ممکن برسانید.

  2) سیب

  اگر مصرف کربوهیدرات خود را پایین بیاورید و به 5 تا 8 درصد چربی بدن برسید، احساس گرسنگی مشکل بسیار عمده ای برایتان خواهد شد. بدن شما مطمئناً دوست ندارد اینقدر لاغر شود و به خاطر همین با شما مبارزه می کند. گرسنگی راه خوبی برای اینکار است.

  در رژیم هایی که کالری آن خیلی پایین است، مطمئناً به وضعیت کاتابولیک (تجزیه بافت های عضلانی) می رسید. این مسئله برای حجم عضلانی بدنتان که اینهمه برای به دست آوردن آن به خودتان زحمت داده اید، اصلاً خوب نیست و باید آنرا به حداقل برسانید.

  کبد در این زمینه تعیین کننده است که در وضعیت آنابولیک به سر می برید یا کاتابولیک. هیمنطور، نوع کربوهیدراتی که در میوه ها وجود دارد، کمی با سایر کربوهیدرات ها مثل برنج یا نان متفاوت است و علامت بسیار قوی تری به کبد می فرستد و اعلام می کند که در وضعیت کاتابولیک نیستید.

  شاید نتوانید خیلی راحت خودتان را به وضعیت آنابولیک و عضله سازی برسانید چون مقدار کالری که مصرف می کنید خیلی پایین است اما می توانید تخریبی که به بافت هایتان وارد می شود را کمتر کنید. میوه ها به شما کمک می کنند که به این هدف برسید.

  سیب میوه بسیار خوبی است چون نه قند خونتان را بالا می برد و به میزان کافی فیبر هم به بدنتان می رساند که به شما برای غلبه بر مشکل گرسنگی کمک میکند.

  3) روغن نارگیل

  یک نوع روغن که معدود افرادی به فکر خوردن آن می افتند، روغن نارگیل است که وقتی قصد کات کردن عضلات شکم را داشته باشید، روغن بسیار مفیدی می تواند باشد.

  دلیل اینکه روغن نارگیل می تواند ماده غذایی خوبی در این زمینه باشد، به خاطر وجود تریگلیسیرید زنجیره متوسط است که به طریقی متفاوت با سایر روغن ها توسط بدن استفاده می شود. این روغن می تواند خیلی سریعتر از سایر چربی ها بعنوان انرژی مصرف شود و اگر از کربوهیدرات زیادی برای تولید انرژی استفاده نمی کنید، این میتواند به شما برای تامین انرژی بدنتان کمک کند.

  البته این اشتباه را مرتکب نشوید که محتوی کالری آن را در نظر نگیرید. این هم نوعی چربی است و به ازای هر گرم نه کالری به بدنتان می رساند. پس حتماً آن را جایگزین سایر چربی ها و کربوهیدرات های مصرفیتان کنید نه اینکه آن را هم به بقیه کالری های مصرفی اضافه کنید. نکته جالب دیگر درمورد روغن نارگیل این است که در هفته های اول مصرف آن، متابولیسم بدن را قبل از اینکه به آن عادت کند، بالا می برد. پس حتی اگر تصمیم ندارید برای طولانی مدت از آن در رژیم غذاییتان استفاده کنید، مصرف فقط یک هفته آن تاثیر بسیار زیادی در چربی سوزی شما خواهد داشت.

  4) اسفناچ

  ازآنجاکه احتمالاً برای به دست آوردن آن عضلات کات شده ای که می خواهید از سالاد و سبزیجات زیادی در برنامه غذاییتان استفاده می کنید، لازم است که میزان آن را به حداکثر برسانید. اسفناج یک ماده غذایی بسیار پرقدرت است—حاوی میزان بالایی کاروتینوئید مثل بتا-کاروتن و لوتین و همچنین کورستین می باش که تاثیرات آنتی اکسیدانه در بدن دارند. علاوه بر آن، با مصرف اسفناج، اسید فولیک، ویتامین K، منیزیم، منگنز، و پروتئین بیشتری به بدنتان می رسانید.

  یک نکته درمورد مصرف اسفناج این است که سعی کنید هر از گاهی آنرا پخته شده بخورید چون پختن تاثیرات آنتی اکسیدانه ای که دارد را بیرون می کشد.

  5) کره بادام زمینی

  کره بادام زمینی یکی از موادغذایی است که خیلی از افراد رژیمی در برنامه غذایی خود به وفور از آن استفاده می کنند. اگر می خواهید عضلات شکمتان را کات کنید، این ماده غذایی می تواند انتخاب فوق العاده ای برای شما باشد.

  دو مزیت مهم کره بادام زمینی این است که بسیار سیرکننده است و حاوی چربی های سالمی نیز می باشد. فقط یک تا دو قاشق غذاخوری از آن می تواند گرسنگی شما را به کلی از بین ببرد و این احساس سیری ساعت ها دوام خواهد داشت و به شما کمک می کند چربی های مهم و ضروری را نیز به بدنتان برسانید.

  موقع خرید دقت کنید که به دنبال انواع طبیعی آن باشید چون حاوی قند اضافی کمتری می باشند و چون قصد چربی سوزی دارید برایتان مناسب تر هستند.

  6) سفیده تخم مرغ

  آخرین ماده غذایی سفیده تخم مرغ است. این ماده غذایی که یکی از منابع ارزان و سریع پروتئین می باشد، خیلی سریع در بدن هضم می شود و به همین دلیل سلولهای عضلانی می توانند آمینواسیدهای مورد نیاز خود را از آن تامین کنند.

  علاوه بر این، این ماده غذایی را می توان به روش های مختلف درست کرد و به همین ترتیب انتخابهای غذاییتان وسیعتر خواهد شد. همانطور که احتمالاً می دانید، وقتی انتخاب های غذایی محدود می شود، احتمال ترک کردن رژیم نیز بیشتر می شود. هر چیزی که به حفظ رژیم کمک کند یک نقطه مثبت است. این واقعیت که درست کردن سفیده تخم مرغ زمان زیادی نمی برد احتمال مصرف آن را بیشتر می کند تا یک چیزبرگر دوبل.

  حرف آخر...
  پس اگر به دنبال عضلات تفکیک شده و کات در ناحیه شکمتان هستید، حتماً حداقل چند مورد از این موادغذایی را در برنامه غذاییتان بگنجانید. یادتان باشد، فقط درصورت رعایت رژیم غذایی صحیح است که می توانید به هدفتان یعنی شش تکه کردن شکم دست پیدا کنید و در غیر اینصورت نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد.

  نوشته شده در چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ ساعت 7:19 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []

 • خوردن نان شیرینی گرد(شبیه کیک یزدی است)،آبجو نوشیدن و پرداختن به آن.همه ی ما با این شرایط آشنایی داریم و همه ی ما از آنها صدمه خورده ایم.دوری از این مسائل همه را به 20_10پوند وزن کمتر می رساند که به عبارت دیگر یعنی بدنی زیباتر خواهیم داشت.آنها کاهش وزن کلی را خنثی می کنند و ما فقط باید بخواهیم تا آنها را کنار بگذاریم...همین حالا معمولا از پوندهای آخر وزن اضافه،سرسخت ترین آنها در مقابل از بین رفتن است.برای اکثر مردان این مقدار چربی در شکم و زیر سینه(که ما به آن فرم چاقی سیبی شکل می گوییم)و در زنها در رانها و کپل(که به آن فرم چاقی گلابی شکل می گوییم).گفته می شود که این افراد معمولا خیلی سریع چربی را جذب می کنند و وزن اضافه می کنند و بعد با پایداری که می توانند چربی از دست بدهند

  این سخن درباره ی این موضوع بدین جهت نادرست که وقتی چربی مصرف می کنیم برایمان دلچسب است و بطور مداوم آنها را وارد بدنمان می کنیم سپس بواسطه ی اجرای مقدار زیادی تمرینات تقویتی قلب و عروق می توانید آنها را از بین ببریم فقط باد روزهای زیادی را با محدود کردن مضحک کالری ها به سر ببرید(در حالی که نمی توان به طور موثری این کار را به مدت طولانی ادامه داد).

  از قطی ترین عوامل موثر در دوره های چربی سوزی،پایداری و تداوم است.زیرا موثرترین شیوه ی ضربه به بدن(با شیوه ی صحیح)در شیوه ی چربی سوزی است.در اینجا برخی از عناصر چربی سوز آورده شده است که در زمان چربی سوزها باید به آنها دقت داشته باشید

   

  نارنج تلخ

  Yohimbe یا yohimbine برای زنان عالی است

  Capsicum

  زنجبیل

  کافئین

   

  انواع مکمل های تولید شده برای کاهش وزن

   

   1.ترموژنیک

   

  مکمل های ترموژنیک به طور تحت اللفظی چربی سوزند(ترمو از کلمه ی آتش می آید).این دسته از مکمل ها از دو راه باعث ریزش چربی می شوند

  این مکمل ها با انتقال بافت های چربی مقاوم و جدا کردن آنها،چربی ها را در جریان خون رها کنند.بنابراین یک منبع قابل استفاده از انرژی در اختیار بدن قرار می گیرد تا در زمان تمرین از آن بهره ببرد.از انواع این ماده می توان به yohimbineاشاره کرد

  نوع دیگر ترموژنیک ها که می توان به آنها اشاره کرد دسته ای هستند که دمای کلی بدن را افزایش می دهند بنابراین بدنتان داغ می شود و سوخت و ساز بدن افزایش می یابد در نتیجه پایان روز کالری بیشتری مصرف می شود.از انواع این مکمل ها می توان به کافئین اشاره کرد

  2.چربی سوز های مکمل-آزاد کننده

  کافئین و افدرا به صورت توامان در اغلب چربی سوزها استفاده می شوند.اما افدرا جز مواد غیر مجاز محسوب می شود.این نوع محرک ها هوشیاری را افزایش می دهند و انسان را بی پروا می کنند(مثل انرژی که نوشیدن ردبول به انسان می دهد).بعضی از این محصولات محرک باعث رضایت شما می شود پس در انتخاب محرک ها هر چقدر دقیق باشید تاثیر آن بر روی سیستم عصبی مرکزی یتان نشان داده می شود.در هر حال تعدادی از افراد نسبت به این محرک ها حساسیت هایی دارند(از جمله عصبی شدن،سرخی صورت،بی تابی و ...)همین طور این افراد ممکن است همچنان  بخواهند با استفاده از محرک ها چربی سوزی کنند.

  3.بلوکه کننده های کربوهیدرات

  محصولات بلوکه کننده های کربوهیدرات،حاوی عناصری هستند که از طریق جلوگیری کردن از تولید آنزیم های گوارشی مانع هضم کربوهیدرات ها در بدن می شوند.نتیجه ی این کار این است که کربوهیدرات ها یی که مصرف می کنید به طور کامل هضم نمی شوند و بدین گونه دوباره جذب نمی شوند.از این طریق با افزایش ذخایر این مواد مغذی محدود می شود.این مواد می توانند در زمان تقلب کردن در رژیم به ثبات وزن شما کمک کنند چون کربوهیدرات ها جذب نمی شوند و همچنین از افزلیش ذخیره ی چربی نیز جلوگیری به عمل می آید و با این کار می توانید نتیجه ی بهتری را کسب کنید

  4.بلوکه کننده های چربی

  مکمل های بلوکه کننده ی چربی،در اصل همانند بلوکه کننده های کربوهیدرات هستند.مواد خاصی که در این محصولات وجود دارند که از میان آنها می توان چیتوسان اشاره کرد.چیتوسان یک جذب کننده ی چربی است.گفته می شود که این ماده توانایی آن را دارد که چربی ها را از سیستم گوارشی جداکرده و دفع آن را از طریق روده ی بزرگ می توان بدون کم کردن غذا،وزن اضافه را کاهش داد.با وجود ادعاهای تولید کنندگان تحقیقات علمی اظهار می کنند که این ادعاها بدون پایه و اساس هستند.در بهترین وجه چیتوسان اصلاح نشده،روزانه 10 کالری از رژیم غذایی فرد کسر کند.اشکال استفاده ی دراز مدت از بلوکه کننده ها ی چربی این است که با جدا کردن چربی،مینرال های مشخصی که در مواد غذایی وجود دارند نیز از آن جدا می شوند که بدن برای حفظ سلامتی به آنها نیازمند است

  5.تعدیل کننده های تیروئید

  غده ی تیروئید داخل گردن و زیر دهانتان قرار دارد.نقش این هورمون در بدن کنترل میزان سوخت انرژی است از پروتئین ساخته شده و میزان دقیق سایر هورمون های بدن را نیز معین می کند.میزان چربی سوزی با این هورمون ارتباط مستقیم دارد زیرا هورمون تیروئید سرعت متابولیسم بدن را تنظیم می کند و رشد را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین بر قسمت های دیگر بدن نیز تاثیر گذار است.اگر میزان هورمونی که غده ی تیروئیدتان ترشح می کند کاف نباشد،متابولیسم بدنتان کند می شود.در اینصورت باید از مکمل های تحریک کننده ی تیروئید استفاده منید تا که به غده ی تیروئیدتان فشار آورده و آن را دوباره به ترشح هورمون ترغیب کند

  6.کنترل کننده های اشتها

  کنترل کننده های اشتها(مکمل های رژیمی یا داروها)اساس شان به پایه ی کاهش اشتها استوار است و باعث می شوند تا شخص کمتر غذا بخورد.افراد زیادی از جمله شما شاید در مورد meridaشنیده باشید.پزشک دارویی برای افرادی که اضافه وزن دارند تجویز می کند تا بتوانند به کمک آن اشتهای خود را کنترل کنند.برای یک بدنساز داشتن رژیم غذایی یا سلامتی فردی دلیل کاهش مقداری وزن است.merdiaجهت رسیدن به تاثیرات زیادی به کمک می آید.می تون به روی محصولhoodiaشرط بندی مطمئنی کرد.بواسطه ی نکته ای که از یک نظریه ی علمی که مدارک آن منتشر نشده،عملکردhoodiaباعث کنترل خوب اشتها در انسان می شود.ایمنی و اثر گذاری hodiaدر مکمل های رژیمی باید قبل از مطرح شدن بررسی شوند.در هر حال،حکایت ارائه ی مدرک برای مردم توسط تولید کنندگان بسیار طولانی است.اگر از طریق دهان آن را مصرف کنید ضرری برایتان ندارد اما احتمال بی اثر بودن آن نیز وجود دارد.

  7.بلوکه کننده های کورتیزول

  کورتیزول هورمونی است که توسط غده ی فوق کلیه ترشح می شود.این هورمون حیاتی اغلب به هورمون استرس منتسب است.این هورمون در واکنش به استرس تولید می شود.این هورمون موجب افزایش فشار خون،سطح قند خون و سرکوب سیستم ایمنی اتان می شود.بنابراین به احتمال زیاد بیماری به سراغتان می آید.توجه به آن به خاطر چربی از اهمیت برخوردار است زیرا این هورمون باعث رها شدن سیگنال های بدن به 2شکل می شود:افزایش اشتها و ذخیره چربی.این بدان معنی است که هر زمان که تحت فشار قرار داریم،کورتیزول در بدنتان افزایش پیدا می کند و بدن نیز به مغز می گوید که من گرسنه ام،همزمان پیغامی به سلول های چربی فرستاده می شود که چربی بیشتری ذخیره کنند(و تا جای ممکن آن را حفظ کند).بلوکه کننده های کورتیزول مانع انعکاس اثرات منفی کورتیزول رها شده طبق مطالب ذکر شده می شود.

   

  محصولات تولید شده برای مردان در مقابل زنان

   

  زنان به چربی سوزهایی احتیاج دارند که ویژه ی بدن آنها طراحی شده باشند.آنها هورمون های متفاوتی در بدن دارند واز این قرار بدن متفاوتی با مردان دارند.از این رو بدیهی است که نوع متفاوتی از چربی سوز نیاز دارند.زنان به چربی سوزی احتیاج دارند که از نظر علمی توسعه یافته باشد تا بتوانند با غلبه سدهای فیزیولوژیکی  و هورمون به سمت از دست دادن چربی پیش بروند.در اینجا 6بند که برای وزن کم کردن باید آنها را نشانه بروند آورده شده اند   

  1.  استرس

  2. قدرت

  3.هورمون ها

  4. تعادل مایعات

  5.  اشتها

  6.  متابولیسم

  زنان باید تولیداتی را انتخاب کنند که مطابق نیاز هایشان باشند

  مردان به خاطر بهره بردن از پایه ی بدنی قوی می توانند از محرک های قویتر استفاده کنند زیرا بدنشان به اندازه ی بدن زنان حساسیت ندارد.آنها می توانند می توانند از توانا ییشان برای استفاده از تولیداتی که کمی کافئین بیشتری دارند بهره ببرند.بطور کلی کاهش وزن برای مردان راحت تر است زیرا آنها سوخت و ساز سریع تری دارند و بدن لاغرتری دارند.در هر حال اغلب مردان به سختی می توانند چربی های پایین شکم خود را از بین ببرند وبنابراین تولیداتی که دارای yohembineهستند می توانند آنها را از شر این چربی ها خلا ص کنند.

   

  آگاهی دادن به خریداران

   

  اگر چربی سوزها را به صورت متعادل و در دوره های کوتاه مدت استفاده کنیبسیار سودمندند.باید در مورد بعضی موارد نیز هشدار دهم.می خواهم هر دو روی سکه را به شما نشان دهم.

  اگر به مدت طولانی از چربی سوزها استفاده کنید پاسخ دهی بدنتان به آنها کمتر می شود.چربی سوزها محرک سیستم عصبی مرکزیتان هستند و روزهای بعدی و متعاقبا هفته های بعد از آن همان تحریک ها به صورت عادی در می آیند و بدنتان با دارو وفق پیدا می کند.نکته اینجاست که شاید شما راغب باشید که مقدار بیشتری از آنها استفاده کنید اما نباید بیشتر از این مقدار محرک وارد بدنتان بکنید زیرا ممکن است غده ی فوق کلیه و هورمون تیروئید در مقابله با این اقدام شما تولید را متوف کنند.همچنین چربی سوز ها کاملا ثابت عمل نمی کنند و هیچکدام نتیجه ی دائمی برای کاهش وزن ندارند.باید بطور منظم ورزش کنید،رژیم غذایی داشته باشید و در یک رژیم متعادل کالری ها را شمارش کنید تا بتوانید با کم کردن میزان کالری های ورودی به مصرفی وزن کم کنید فقط دقت کنید که نباید در هر هفته بیشتر از یک کیلو گرم وزن از دست بدهید

   به خاطر داشته باشید:

  از دستور العملی که به روی محصول درج شده تبعیت کنید.صرفنظر از اینکه شما برای اولین بار از ترموژنیک ها استفاده می کنید و یا یک حرفه ای هستید،بیشتر از دوز پیشنهاد شده،مصرف نکنید.گزارشاتی که از مصرف بیش از اندازه ی چربی سوزها بازگو می کنند اصلا خوب نیستند.مصرف را با مقدار کمی از شروع کنید،بسته به پاسخ دهی بدنتان به محرک ها مسیرتان را ادامه دهید.  

  نوشته شده در شنبه یکم آبان ۱۳۸۹ ساعت 14:37 توسط : پاورلیفتر | دسته : بدن سازی و چربی سوزی
 •    []